اسلام در قلب دشمن
«جاناتان برت» پسر رئیس شبکه بی بی سی چگونه مسلمان شد+ تصاویر

آنچه مرا به اسلام آوردن تشویق کرد، ژرف‏نگری، تعادل و منطقى بود که در این دین و شیوه‏ ی زندگى مسلمانان دیده می‏شد.


رهیافتگان: یحیی برت که پیش‌تر جاناتان برت نام داشت و پسر لرد برت مدیرکل پیشین شبکه بی‎بی‎سی است، در سال 1989 به اسلام گرایش پیدا کرده و مسلمان شده است.

یحیی برت مدرک دکترای خود را با موضوع مسلمانان انگلیسی جوان از دانشگاه آکسفورد گرفته است.

yahya birt 3

یحیى می‏گوید: ابتدا باید شخصیت‏هاى روحانى درباره‏ى اسلام صحبت کنند تا بتوانیم آن را بپذیریم و همچنین باید کسانی باشند که بتوانند به طور کامل یک زبان بیگانه را به زبان محلی ما ترجمه کنند. وى اضافه می‏کند: تصاویرى که توسط جنبش‏هاى سیاسى اسلام عرضه می‏شوند، سیمای جذابى ندارند.اما آنچه مرا به اسلام آوردن تشویق کرد، ژرف‏نگری، تعادل و منطقى بود که در این دین و شیوه‏ی زندگى مسلمانان دیده می‏شد.

 Muslim Yahya Birt

او می‏گوید: عمران دانه‏ هاى این تغییر را پاشید، اما هنگامى که رابطه‏ ى ما قطع شد خود دین، نیرویی براى حرکت به او داد. او همچنین اضافه می‏کند: کسانى که ایمان می ‏آوردند، باید تبعیض را هم از جانب کسانی که مسلمان به دنیا آمده ‏اند و هم از طرف کسانى که مسلمان نیستند، تحمل کنند.

 

Muslim Yahya Birt

برت که نویسنده مقالات بسیاری در مجلات مختلف است، مدیریت یک سازمان خیریه فعال که به دست کارشناسان جوانان مسلمان در انگلیس فعالیت می‌کند با نام “سیتی سیرکل” را نیز بر عهده دارد.

وی همچنین ویراستار غیررسمی انتشارات کیوب بوده و نقش وسیعی در مباحثات مسلمانان انگلیسی در این کشور دارد.

در سال 2004 نیز وی تحقیقی را با موضوع مسیحیانی که به اسلام گرایش پیدا می‌کنند نوشت و در آن به این نتیجه رسید که در آن زمان بیش از 14 هزار و 200 مسلمان قفقازی در انگلیس وجود دارد.

YahyaBirt

برت در پایگاه اینترنتی خود چنین نوشته است: “مسلما دیر زمانی است که گرایش به اسلام در غرب به یک مساله بسیار پیچیده تبدیل شده است.”

وی همچنین می‌افزاید: “در حالی که افرادی هستند که در اعتراض به فرهنگ غربی به اسلام گرایش پیدا می‌کنند، حقیقت نامحدود آن (اسلام) افراد بسیار دیگری که به دنبال معنای زندگی هستند را جذب می‌کند.”

essay buy online

منابع:تایمز-حوزه دات نت- پرس تی وی

به اشتراک بگذارید :

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد