تاریخ انتشار :

امکا ازه‌اوگو

Emeka Ezeugoفوتبالسیت مشهور نیجریه‌ای مسلمان شد

Emeka Ezeugo «امکا ازه‌اوگو» فوتبالسیت مشهور نیجریه‌ای پس از مطالعه زندگی پیامبر اسلام به این دین تشرف یافت. X Emeka Ezeugo

Emeka Ezeugo  «امکا ازه‌اوگو» فوتبالسیت مشهور نیجریه‌ای پس از مطالعه زندگی پیامبر اسلام به این دین تشرف یافت.

به گزارش رهیافتگان به نقل ازonislam:  وی پس از انتشار این خبر به خبرنگاران گفت:  من همیشه آدم کنجکاوی بوده‌ام و در مورد ادیان مختلف مطالعه کرده‌ام. در این میان زندگی حضرت محمد(ص) بر من تأثیر عمیقی گذاشت. وی  همچنین نام خود را به « مصطفی محمد » تغییر داده و می گوید خانواده اش با نظر او مخالفتی نداشته‌اند و دوستان بنگلادشی‌اش در این راه به او کمک کرده‌اند.

ازه‌اوگوی ۴۶ ساله می‌گوید: تأثیر زندگی پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) بر من آنقدر عمیق بود که اسلام آوردم.این فوتبالیست سابق نیجریه که تیم ملی کشورش را در جام جهانی ۱۹۹۴ همراهی کرد، عنوان کرد: احساس غرور می‌کنم که یکی از پیروان پیامبر بزرگی هستم که بزرگترین فرستاده خداوند است.

گزارش‌ها در مورد تشرف این فوتبالیست نیجریه‌ای به دین اسلام اولین بار در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، اما این نخستین باری است که وی با رسانه‌ها در مورد تشرف خود به دین اسلام و دلایل آن سخن می‌گوید.

Ezeugo می گوید  مسلمان شدن مرا قوی‌تر کرد و اسلام به زندگی ام نظم داده. Ezeugo  می‌گوید به فریضه نماز عمل می کند و مانندکسی می‌ماند که تازه دانه ایمان را در دل کاشته و باید آن رابزرگ کند. او ادامه می دهد: می‌دانم که با گذشت زمان چیزهای زیادی خواهم آموخت اما در همین ابتدای امر هم زندگی من تغییر زیادی کرده است.

کبیر پرنس بلو  فوتبالیست نیجریه‌‌ای که شیعه شد

 

 

 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار