تاریخ انتشار :

مارگريت مارکوس

مارگریت چگونه مریم شد؟ (داستان اسلام آوردن)

مارگریت که اسمش را به مریم تغییر داده است یکی از زنانی است که در جستجوی حقیقت بوده است

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )مارگارت مارکوس در یکی از حومه‌های نیویورک در سال ۱۹۳۴ از پدرومادری یهودی متولد شده است. تعلیمات ابتدایی را در منطقه “ویستشیر” که یکی از مناطق شلوغ نیویورک محسوب می‌شود گذرانده است. طرز فکر او وروش زندگی‌اش از همان ابتدا نشان می‌داد که زلزله‌ای در درون او در حال شکل گیری است که باعث تغییر در زندگی او می‌شود. او هنگامی که نوجوانی بیش نبود به کتاب وکتاب خواندن علاقه وافری داشت. از همان ابتدا با سینما ورقص وموسیقی پاپ مخالف بود وهیچگاه در جلسات مختلط شبانه شرکت نداشته است.

مریم می‌گوید: وقتی ده ساله بودم بسیار به کتاب خواندن علاقه داشتم مخصوصا ً کتبی که در مورد عربها سخن می‌گفت. آنجا بود که فهمیدم این اعراب نبودند که اسلام را ساختند بلکه اسلام بود که این قبایل بدوی وابتدایی را سروران عالم ساخت.

بعد از موفقیت در دبیرستان در سال ۱۹۵۲ به قسم پژوهشهای ادبی دانشگاه نیویورک ملحق شد؛ ولی به علت بیماری که در سال دوم تحصیل به آن دچار شد مجبور شد به مدت دوسال از درس وتحصیل دور باشد اما در این مدت او بیکار ننشست بلکه به تحقیق در مورد دین اسلام پرداخت؛ وقتی که به تحصیل برگشت سؤالات زیادی را در ذهن داشت که به دنبال آن احساس عاطفی نیز نسبت به اعراب پیدا کرده بود. در دانشگاه با یک یهودی دیگر آشنا شد که او مصمم به دخول به اسلام بود؛ او نیز یک احساس عاطفی نسبت به اعراب داشت وتوسط او با دوستان عرب بسیاری آشنا شد. او ودوستانش در جلسات سخنرانی یک حاخام یهودی به عنوان “تعالیم یهود دردین اسلام” شرکت می‌کردند. این حاخام یهودی سعی می‌کرد ثابت کند که تعالیم اسلام تماما ً وبه طور مستقیم از کتاب تلمود (که تفسیر تورات درنزد یهود بود) گرفته شده است. او در این زمینه از روی کتابی که خود تألیف کرده بود به توضیح اصول دین اسلام می‌پرداخت وبا ذکر آیاتی از قرآن مجید آن را به کتاب تلمودربط می‌داد.

تناقض وادعاهای باطل
در آمریکا صهیونیست‌ها با آزادی کامل به ترویج افکار خود می‌پردازند، آن‌ها از طریق تبلیغات وهمچنین تولید فیلم به تمجید دولت صهیونیست می‌پردازند؛ ولی برای او این امر متفاوت بود زیرا او این امور را ناشی از برتری دین اسلام نسبت به یهودیت می‌دانست؛ جالب این جاست که نخست وزیر سابق اسرائیل “بن گوریون” که صهیونیستها او را از برزرگان یهود می‌شمارند نه تنها به خدایی که برتر از سایر موجودات بود اعتقادی نداشت بلکه به معابد یهودی‌ها نیز داخل نمی‌شد وپایبند شریعت یهودی نیز نبود، در عصر حاضر نیز همین طور است به طوری که بسیاری از صهیونیست‌ها می‌پندارند خداوند نماینده املاک جهانی است که هرکجا که دلشان بخواهد به آن‌ها زمین اختصاص می‌دهد بدون اینکه به سایر بندگانش تخصیص دهد.!
هرچه بیشتر مریم به این افکار می‌اندیشید متوجه پوچی عقاید یهود وتتناقضات عجیب در دین آن‌ها می‌شد؛ او به این نکته پی برده بود که علمای یهود به شدت از اسلام وپیامبر اسلام متنفر بودند واین تفکرات باعث شده بود که مریم بیش از پیش از آن‌ها فاصله بگیرد. روزی که او به قرائت ترجمه قرآن کریم پرداخت برای او یقین حاصل شد که این کتاب از جانب خداوند علیم نازل شده است که در آن تمام امور بیان شده است. او تقریبا ً روزانه به کتابخانه بزرگ نیویورک مراجعه می‌کرد وبیشتر اوقات را با ترجمه کتاب “مشکاه المصابیح” که در چهار جلد نگاشته شده است می‌پرداخت. در این مدت او توانست جوابهای قانع کننده‌ای درمورد اموری که در این زندگی برایش بدون جواب مانده بود دست پیدا کند. او در این مدت پی برده بود که اسیر شهوتهای نفسانی گشتن برابر است با غرق شدن در لذت‌های فانی این دنیا که نتیجه‌اش جز افسردگی وکژی در مسیر زندگی چیز دیگری عایدش نمی‌شد.

و… سرانجام تولدی دیگر

در یکی از روزهای سال ۱۹۶۱ او تصمیم خود را گرفت ومسلمان شد واسمش رابه مریم تغییر داده وبه پاکستان مهاجرت کرد وبا (محمد یوسف خان) ازدواج کرد که از او چهار فرزند دارد. مریم در این مورد می‌گوید: علی رغم اینکه پاکستان نیز مانند هر کشور مسلمان دیگری است که از آفت‌های انگلیس وآمریکا در امور مختلف در امان نمانده است اما شخص می‌تواند با دینش یعنی اسلام زندگی کند هرچند که درراه پیاده کردن دین در این کشورها نیز با مشکلاتی مواجه می‌شود اما زود می‌تواند آن را تصحیح کند.

نامه‌ای متفاوت
مریم دراین مدت والدینش را نیز فراموش نکرد؛ در سال ۱۹۸۳ نامه‌ای خطاب به والدینش در امریکا به این مضمون نوشت: “باید بدانید که جامعه‌ای که ما در آن رشد ونمو کرده ایم دچار از هم گسیختگی است وهر لحظه متلاشی شدن آن را شاهد خواهیم بود؛ آمریکای کنونی دنباله امپراطوری روم قدیم است که در مراحل آخر به سقوط انجامید، این امر را نه فقط در آمریکا که در کشورهای اروپایی وهر کشوری که دارای فرهنگ غربی است را شاهد خواهیم بود. تجربه ثابت کرده است که هر کشوری که براساس نظام سرمایه داری ولائیک تشکیل شده باشد نمی‌تواند الگویی مناسب برای یک نظام اجتماعی موفق تلقی شود”.

اشتراک گذاری :


  1. ناشناس گفت:

    سلام
    با تشکر از زحماتتون
    عکسی که قرار دادی متعلق به چه کسی است؟

آخرین اخبار