تاریخ انتشار :

مدجوئیزی هامبو،

امام جماعت مسلمانان به خاطر تلاوت آیه ای قرآن در عید فطر از فرانسه اخراج شد

او می گوید: من فقط یک آیه از قرآن را نقل کردم. اینها حرف من نیست، حرف پیامبر است. به من می گویند تروریست! مثل این است که ما یک کشیش یا خاخام را به خاطر نقل متن کتاب مقدس برگرفته از کتاب دینشان سرزنش کرده ایم.»

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-  :محمد جواد طاهر ی  اخراج امام جماعت مسلمانان از فرانسه به دلیل استناد به آیه ای از قرآن باعث ناراحتی مسلمانان شد، متاسفانه یک سال پیش هم ژوئیه ۲۰۲۱در خطبه نماز عید فطر مشابه این سرنوشت غم انگیز برای امام جماعت مسجد اعظم قدیس اتفاق افتاده بود. چاموند، آهامدا معدی و خانواده اش در روز عید سعید فطر به خاطر خطبه نماز از فرانسه اخراج شدند. بدون شک این وضعیت نشان دهنده اصلاح ظلم از جمهوری سکولار فرانسه است.

امام جماعت مسلمانان هم دوشنبه ۲ مه از فرانسه اخراج شد و همراه همسر و دختر ۳ ساله و دو پسر خردسال ۱۸ ماهه و ۵ ماهه به سمت کشور خودش کومور راهی شد و به همان سرنوشت غم انگیز آهامدا معدی دچار گردید. این مقام مذهبی اسلامی به خاطر ارتکاب چه جرم و کدام جنایت گرفتار شد!؟ او تنها آیه «زنان مسلمان از شوهران خود اطاعت کنند و مراقب حقوق خدا و شوهران خود باشند» را در خطبه نماز عید فطر تلاوت کرده بود.

کلماتی که خارج از چارچوب فرانسویهاست، مدعیان منطق و شعور که این حرفها را نشان از ضایع شدن حقوق زنان می دانند!! و این موقع سریع به قانون ۱۹۰۵و حقوق زنان و اسلام می رسد!!

امام احمد ممدی هم توسط راست افراطی و بخشدار لوار او را به دلیل یک خطبه مبنی بر «تبعیض‌ و مغایر با برابری زن و مرد» تلقی می‌شد، از وظایف دینی خود تعلیق کردند.

او می گوید: من فقط یک آیه از قرآن را نقل کردم. اینها حرف من نیست، حرف پیامبر است. به من می گویند تروریست! مثل این است که ما یک کشیش یا خاخام را به خاطر نقل متن کتاب مقدس برگرفته از کتاب دینشان سرزنش کرده ایم.»

او نسبت به این حکم اعتراض کرد که فایده ای نداشت. یک سال بعد، ظلم‌ها و تبعیدهای زیادی به او وارد شد، متاسفانه اسلام هراسی و همه تبعیض ها همچنان در فرانسه وجود دارد و شهروندان فرانسوی مسلمان قربانی آن هستند.

انجمن مذهبی کومور، جمعیت النهضویت الاسلامیات مدجوئیزی هامبو، حمایت کامل خود را از امام احمدا ممدی، نشان داد و از مردم خواست که در بازگشت به کشورش بهترین استقبال را از او داشته باشند.

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار