تاریخ انتشار :

نشر جمکران

انتشار کمیک استریپ نبرد خندق

کمیک استریپ «نبرد خندق» با موضوع جنگ خندق نوشته «مسعود آذرباد» و با تصویرگری «هادی اسدی» توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  امروزه کمیک استریپ ها و رمان های گرافیکی در فرهنگ رایج کتاب خوانی جهان به پدیده هایی بسیار متداول و تاثیرگذار تبدیل شده اند.

اصلی‌ترین فایده‌ای که این صنعت در نشر جهانی داشته است خلق کاراکتر و معرفی شخصیت‌های داستانی است که به نوعی تاریخ مصرف ندارند و قهرمان یک داستان را در دل متن با تصاویر جای می‌دهد. بسیاری از کارکترها و شخصیت های معروف جهان از این ابزار برخواستند یا ماندگار شده اند.

نشر جمکران نیز با استفاده از این ابزار و با استفاده از کاراکترهای اسلامی و مذهبی دست به تولید کمیک استریپ زده است و اولین کمیک استریپ با شخصیت یگانه اسطوره تاریخ، حضرت علی (ع) با عنوان نبرد خندق از مجموعه کمیک استریپ های نبرد پیامبران را تولید کرده است. انتشارات کتاب جمکران در نظر دارد با تولید این کمیک استریپ ها به قهرمان‌سازی داستان‌های اسطوره‌ای منابع مذهبی بپردازد.

کمیک استریپ نبرد خندق ماجرای جنگ خندق و رشادت های حضرت علی (ع) در این جنگ است. این جنگ که به جنگ احزاب معروف است، در سال پنجم هجری رخ داد و با رشادت های حضرت علی (ع) مسلمانان پیروز میدان نبرد شدند. در این جنگ عمر بن عبدود قوی‌ترین جنگجوی کفار به دست حضرت علی(ع) به هلاکت رسید و پیامبر اکرم(ص) فرمود: اینک همه اسلام در برابر همه کفر ایستاده است.

داستان این کمیک استریپ جذاب و پرهیجان با تصاویر خلاقانه و حرفه ای توسط هادی اسدی تصویرگر و کارتونیست به نام ایرانی که دارای جوایز متعدد داخلی و بین المللی است همراه شده است.

این اثر جذاب نوشته «مسعود آذرباد» و با تصویرگری «هادی اسدی» توسط انتشارات کتاب جمکران در ۴۲ صفحه و با قیمت ۵۵ هزار تومان وارد بازار نشر شده است.

منبع:حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار