تاریخ انتشار :

آلمان

انتشارکتاب «سوالاتی درباره خدا» در آلمان

شبکه خبری آلمان در برنامه ای به کتاب «سوالاتی درباره خدا» که به تازگی در این کشور منتشر شده،پرداخته است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از «سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی» ، نوید کرمانی روزنامه‌نگار و نویسنده آلمانی ایرانی‌تبار، به تازگی کتابی با عنوان “ سوالاتی درباره خدا” منتشر کرده است. او در این کتاب به دختر ۱۲ ساله‌اش، آموزه‌هایی از قرآن و اسلام می‌‌دهد. کرمانی معتقد است که قرآن منبع خوبی برای زندگی مسلمانان است. او در کتاب “ سوالاتی درباره خدا”  تلاش کرده تا نه تنها به دخترش، بلکه به تمام مخاطبان یادآوری کند که ایمان به خدا، باعث سعادت انسان و تجلی روح افراد می‌شود.

کرمانی در اثر جدیدش تلاش کرده تا دنیا را از دیدگاه یک مسلمان برای دخترش توصیف کند. سال‌ها پیش، طاهر بن جلون، شاعر و نویسنده مراکشی، کتابی پرفروش در سطح بین‌المللی منتشر کرد که مشابه کتاب جدید کرمانی بود. بن جلون در کتاب خود “پدر، بیگانه کیست؟” علیه بیگانه‌هراسی فزاینده در فرانسه نوشت. کرمانی نیز در اثر جدیدش به اسلام‌هراسی در جامعه آلمان پرداخته است.

نوید کرمانی، اهل کلن است و ریشه ایرانی دارد. او مدعی است که برای تقریب و احترام فرهنگ‌ها و مذاهب می جنگد. این نویسنده، کتاب “سوالاتی درباره خدا” را به خاطر وصیت پدرش نگاشته است. پدر کرمانی از او خواسته بود که اسلام را به فرزندش بیاموزد. اما او در اثر جدید فراتر از خواسته‌های پدرش عمل کرده است.  کرمانی در این کتاب، از یک‌سو به معرفی اسلام و از سوی دیگر به بررسی تطبیقی اسلام با سایر ادیان جهان به ویژه مسیحیت پرداخته است.

نویسنده آلمانی ایرانی‌تبار درباره آموزش اسلام به دخترش می‌گوید:« آزادی عقیده و انتخاب، مستلزم داشتن دانش کافی است. اگر فردی درک درستی از دین ندارد، آزاد نیست که از آن روی گردان شود. در واقع افرادی که در یک جامعه آزاد زندگی می‌کنند باید بتوانند از آزادی برای رشد خود استفاده کنند.»

کرمانی در کتاب “ سوالاتی درباره خدا”  به دخترش تاکید کرده است که ایمان به خدا، باعث سعادت انسان و تجلی روح افراد می‌شود. همچنین او این نکته مهم را به همه مخاطبانش یادآورده شده که قرآن از نظر ادبی، متن بی‌نظیری دارد. به اعتقاد او، از دیگر ویژگی‌های مهم قرآن این است که بر تفکر تاکید زیادی کرده است و همه انسان‌ها را با یکدیگر برابر می‌داند. به اعتقاد او، اسلام‌گرایان و استراژیست‌های غربی در دو جبهه جداگانه تلاش می‌کنند تا اسلام را به عنوان دشمن جهان نشان دهند. این نویسنده خواستار تبادل متقابل گروه‌های مذهبی در فضاهای عمومی و خصوصی است. کتاب او در هر صفحه یک چالش جالب برای جوانان و بزرگسالان دارد.

منبع: ایکنا

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار