تاریخ انتشار :

اسلام هراسی در فرانسه

اسلام ستیزی رمز ورود کاندیداهای شکست خورده به کاخ الیزه

اریک زمور، نامزد راست افراطی انتخابات در ریاست جمهوری فرانسه از برنامه خود برای اعمال محدودیت علیه اسلام و نمادهای اسلامی در صورت پیروزی خبر داده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از الجزیره، زمور این برنامه را در حساب‌رسمی خود در توییتر منتشر کرده و در آن آمده است: پوشیدن هرگونه لباس که حاوی نمادهای اسلامی باشد – از جمله حجاب – در فضاهای عمومی و همچنین ساخت مناره و مسجد ممنوع خواهد شد.

علاوه بر این وی متعهد شده است، در صورت پیروزی، فعالیت جنبش‌های اسلامی از قبیل اخوان المسلمین را نیز ممنوع کند.

زمور پیش‌تر در مصاحبه تلویزیونی خود با شبکه «فرانس ۲» تصریح کرده بود: در صورت رسیدن به مقام ریاست جمهوری، مسلمانان فرانسه را از گذاشتن نام محمد بر فرزندانشان منع می‌کند.

وی در آن مصاحبه تأکید کرده بود: قوانین برای محدود کردن نام‌هایی وضع خواهد کرد که بر کودکان مسلمان گذاشته می‌شود.

فعالان اجتماعی تصریح کرده‌اند: اظهارات زمور به مرحله خطرناکی رسیده است و می‌تواند به اخراج مسلمانان از فرانسه و جنگی قومی در این کشور منجر شود.

برخی از فعالان مسلمان نیز تأکید کرده‌اند: در صورت پیروزی اریک زمور در انتخابات ریاست جمهوری، جامعه مسلمان و عرب فرانسه ناچار به خروج از این کشور خواهد شد.

اریک زمور، برای رهبری جناح راست افراطی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با مارین لوپن رقابت می‌کند. برخی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که وی از لوپن پیشی گرفته و به اولین رقیب امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور کنونی فرانسه در انتخابات پیش رو تبدیل شده است.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار