تاریخ انتشار :

گابریلا(گبریلا)

دختر رهیافته انگلیسی بعد از مسلمان شدن نام فاطمه را برگزید

«گابریلا»، دختر ۲۲ ساله انگلیسی که یک سال پیش از آیین مسیحیت به اسلام تشرف یافته است، طی مراسمی در مرکز اسلامی انگلیس در لندن اعلام کرد افتخار می‌کنم از این پس نام اسلامی من فاطمه باشد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) در این مراسم که یکشنبه شب ۲۳ ژانویه ۲۰۲۲ برابر با سوم بهمن ۱۴۰۰ به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) با حضور شیعیان مقیم لندن در مرکزاسلامی انگلیس برگزار شد، گابریلا(گبریلا) به عنوان تازه مسلمان درباره ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی زندگی‌اش سخنرانی کرد و در پایان سخنرانی وقتی اعلام کرد نام فاطمه را به عنوان نام اسلامی  خود برگزیده و به آن افتخار می‌کنم جمعیت حاضر با سلام وصلوات او را تشویق کردند.

مراسم جشن میلاد دخت نبی مکرم اسلام (ص) حضرت زهرا (س) در مرکزاسلامی انگلیس امسال در مقایسه با دو دهه گذشته بی سابقه بوده است به گونه‌ای‌که صدها نفر از شیعیان مقیم لندن از ملیت‌های مختلف از ایران، لبنان، عراق، آفریقا، افغانستان، بحرین، سوریه و عربستان امسال به طور غیر قابل وصفی در جشن تکریم بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) شرکت کردند.

بنا به اعلام مرکز اسلامی انگلیس؛ حجت‌الاسلام  سید هاشم موسوی نماینده ولی فقیه در انگلیس در این مراسم در سخنانی به زبان‌های انگلیسی و فارسی با اشاره به توصیه خداوند به احسان و مهرورزی به والدین گفت: خداوند متعال خیلی زود بعد از خلقت انسان و تداوم نسل بشر، از طریق پیامبرانش به بیان جایگاه و حقوق پدر و مادر پرداخت.

رئیس مرکز اسلامی انگلیس با اشاره به اهمیت نام‌گذاری روز تولد حضرت زهرا(س) به نام روز مادر افزود: خوش‌رفتاری با پدر ومادر حتی اگر غیر مسلمان باشند، دعا برایشان، سپاسگزاری از آنان، رعایت ادب و پرهیز از شکوه و نیکی و احسان به پدر ومادر از جمله توصیه‌ها و دستورات الهی در حق والدین است.

بنا به اعلام مرکز اسلامی انگلیس، حجت‌الاسلام  موسوی تصریح کرد: به فرموده امام صادق (ع) حق پدر و مادر از حق خدا ریشه گرفته است؛ زیرا هیچ عبادتی سریع‌تر از نیکی به پدر و مادر، به رضایت خدا منجر نمی‌شود.

در این مراسم جشن، گروه‌های سرود و شعرخوانی از مدرسه جمهوری اسلامی ایران و  مسجد امام حسین(ع) در لندن به زبان‌های انگلیسی و عربی به اجرای برنامه پرداختند.

اجرای مسابقه به مناسبت میلاد دخت نبی اکرم (ص) حضرت فاطمه (س) و اهدای جایزه به برگزیدگان از جمله برنامه‌های دیگر مراسم بود.

حاج نزار القطری مداح مشهور عرب زبان نیز به سه زبان فارسی، اردو و عربی مداحی کرد و محبان اهل بیت(ع) در مراسم میلاد حضرت فاطمه (س) به جشن وسرور پرداختند.

منبع:ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار