تاریخ انتشار :

استرالیا

برنامه های مسلمانان استرالیایی برای سرمایه گذاری حلال

مسلمانان استرالیا به دنبال راهی برای ورود به بازار سهام به روشی اخلاقی و مورد تایید شرع بوده اند و حالا شرکت مالی اسلامی استرالیایی «خدمات مالی حجاز» قوانین طلایی سرمایه گذاری حلال را در اختیار آنها قرار داده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از « prnewswire»،مسلمانان استرالیا به دنبال راهی برای ورود به بازار سهام به روشی اخلاقی و مورد تایید شرع بوده اند.

شرکت مالی اسلامی استرالیایی «خدمات مالی حجاز» ماموریت دارد تا مسلمانان را به دانش و منابع لازم برای انجام این کار مجهز کند. «مزامل دهذی»، مدیر اجرایی حجاز، قوانین طلایی سرمایه گذاری حلال را رعایت می کند.

کارشناس وام مسکن حلال خدمات مالی حجاز به سرمایه گذاران مشتاق و با تجربه توصیه می کند که به چرخه مالی توجه زیادی داشته باشند و در پایین ترین سطح بازار ثابت بمانند.

به گفته ارائه‌دهنده وام‌های شرعی، سرمایه‌گذاری‌ها هم پایین‌ترین و هم بالاترین سطح را تجربه می‌کنند.

خدمات مالی حجاز به سرمایه گذاران توصیه می کند که دو مورد از مهمترین بخش های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری منظم و متنوع سازی است.

تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری ریسک را در طبقات مختلف دارایی، مناطق جغرافیایی، شرکت ها، مدیران و بازارها ایجاد می کند.

ثابت شده است که این استراتژی در طول زمان بازدهی بالاتری را به همراه دارد.

به منظور سازگاری با شریعت، خدمات مالی حجاز به سرمایه گذاران یادآوری می کند که پول خود را در صنایع اخلاقی مانند مخابرات، زیرساخت ها، مراقبت های بهداشتی، آب و برق و فناوری سرمایه گذاری کنند.

همزمان با تنوع بخشیدن به یک سبد، به سرمایه گذاران هشدار داده می شود که باید به دنبال فرصت های سرمایه گذاری جدیدی باشند که به نظر می رسد بازده خوبی داشته باشد.

خدمات مالی حجاز در کنار مشاوره سرمایه گذاری با کیفیت، وام حلال، بازنشستگی و طیف وسیعی از خدمات مالی دیگر را نیز ارائه می دهد.

خدمات مالی حجاز مأموریت دارد تا آموزش، ابزار و منابع را برای مسلمانان استرالیایی فراهم کند تا تصمیمات مالی اخلاقی و آگاهانه بگیرند.

در داخل کشور ، اقتصاد اسلامی داخلی استرالیا با راه اندازی اولین بانک اسلامی خرده فروشی تمام عیار کشور تقویت شد.

به گفته «دین گیلسپی» ،رئیس اجرایی طرح ،«آی بی ای» که مخفف «بانک اسلامی استرالیا» است مجوز بانکی خود را از سازمان تنظیم مقررات احتیاطی استرالیا (APRA) در اوایل سال ۲۰۲۱ دریافت کرد.

این بانک قرار است شعبه های حضوری هم در «سیدنی» و « New South Wales» راه اندازی کند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار