تاریخ انتشار :

شورای روابط اسلامی –آمریکایی

موسسات خیریه یهودی حامیان اصلی اسلام هراسی در امریکا

شورای روابط اسلامی –آمریکایی در گزارشی تحت عنوان «اسلام هراسی در جریان اصلی» اعلام کرد که موسسات خیریه یهودی از جمله حامیان اصلی اسلام هراسی هستند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از « jta»، شورای روابط اسلامی –آمریکایی در گزارشی تحت عنوان «اسلام هراسی در جریان اصلی» اعلام کرد که موسسات خیریه یهودی از جمله حامیان اصلی اسلام هراسی هستند.

بنیادهای خیریه مرتبط با فدراسیون‌های یهودی و خانواده‌های یهودی در گزارش جدیدی در مورد جریان کمک‌های مالی معاف از مالیات به سازمان‌هایی که شورای روابط اسلامی- آمریکایی انها را «گروه‌های ضد مسلمانان» معرفی کرده است، مورد نقد قرار گرفته اند.

در سال ۲۰۱۹ هم گزارشی از سوی شورای روابط اسلامی-آمریکایی منتشر شد که در آن حدود ۱۱۰۰ گروه به عنوان تأمین مالی فعالیت های ضد مسلمانان شناسایی شده بودند.

شورای روابط اسلامی-آمریکایی در گزارش جدید از مطالبی برای تجزیه و تحلیل ۵۰ بنیاد خیریه برتر در گزارش ۲۰۱۹ استفاده کرد.

در میان بنیادهای مورد بررسی در گزارش جدید، ۳۵ مورد مسئول پرداخت حدود ۱۰۶ میلیون دلاراز سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ به ۲۶ گروه که برای مسلمانان مضر تلقی می‌شوند، شناسایی شده‌اند.

به گفته شورای روابط اسلامی-آمریکایی این رقم نسبت به سال های گذشته کمتر است، اما همچنان نشان می دهد که بودجه برای اسلام هراسی به طور نگران کننده ای نوعی جریان اصلی است.

حداقل پنج سرمایه‌گذار در فهرست شورای روابط آمریکایی- اسلامی یهودی هستند و وجوه خود را مطابق میل اهداکنندگان خود هدایت می‌کنند. تعدادی دیگر نیز از بنیادهای خانوادگی خصوصی هستند که به حمایت از اهداف یهودی و اسرائیل نیز معروف هستند.

این پنج صندوق وابسته به فدراسیون های یهودی در نیویورک، بوستون، لس آنجلس و منطقه خلیج سانفرانسیسکو هستند که بزرگترین جوامع یهودی در ایالات متحده را تشکیل می دهند.

این صندوق ها کمک‌های مالی را از افراد جمع‌آوری می‌کنند و طبق توصیه‌های اهداکنندگان که بلافاصله از مالیات معاف می‌شوند و ناشناس می‌مانند، پول را توزیع می‌کنند.

صندوق‌های کمک‌کننده به دلیل ساختاری که دارند، اغلب پول را بین گروه‌هایی با ارزش‌ها و ایدئولوژی‌های گسترده توزیع می‌کنند که می‌تواند برای سازمان مدیریت صندوق چالش‌برانگیز باشد. به عنوان مثال، فدراسیون سانفرانسیسکو سال گذشته اعلام کرد که پس از ارسال وجوه به گروهی که متهم به حمایت از شورش در ساختمان کنگره ایالات متحده بودند، بر اعطای آن نظارت دقیق‌تری خواهد داشت.

گروه‌های یهودی که در صدر فهرست قرار دارند و صندوق‌هایی توسط شرکت‌های بزرگ وال استریت مانند Fidelity و Schwab اداره می‌شوند.

یکی از گروه هایی که در این گزارش به آن اشاره شده است «کمیته دقت در گزارشگری خاورمیانه در آمریکا » است.

گزارش ها حاکی از آن است که این کمیته با متهم کردن چندین سازمان مسلمان آمریکایی به ارتباط یا گروه های جبهه تروریست ها با شورای روابط اسلامی آمریکایی برخورد کرد.

این کمیته توجه خود را به تاریخچه شورای روابط اسلامی آمریکایی جلب کرد که شامل روابط با گروه های مرتبط با حماس قبل از این بود که ایالات متحده حماس را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کند.

 شان دورنز، تحلیلگر ارشد کمیته گفت: اظهارات شورای روابط اسلامی-آمریکایی دروغ‌های فاحشی است که به دنبال انحراف از تفسیر واقعی کمیته درباره فعالیت افراطی این شورا است.

این در حالی است که شورای روابط اسلامی-آمریکایی همه این اتهامات را رد کرده و کمیته را متهم به دروغگویی در این زمینه کرده است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار