سوفیا کوتلاکی
بانوی تازه مسلمان در خانه فرهنگ مهرآور از دوستی با خدا سخن خواهد گفت

وی مسلمان شدن خود را یک اتفاق می‌داند و می‌گوید: من مسلمانانی با اخلاق دیدم و جذب این دین شدم، فهمیدم که آن‌ها تربیت‌ شده دین اسلام هستند، وقتی در یونان بودم، اندکی با اسلام آشنا شدم ولی نتوانستم بیشتر تحقیق کنم، در یونان هنوز هم ممنوع است که کسی برای تغییر دین مردم سخنرانی کند.

 

 

 سوفیا کوتلاکی

سوفیا کوتلاکی

به گزارش رهیافتگان به نقل از خبرگزاری فارس، خانه فرهنگ مهرآور نشست «دوستی با دوستان خدا» را روز شنبه ۱۵ آذر ماه در سالن این مجموعه برگزار می‌کند، در واقع نشست «دوستی با دوستان خدا» با محتوای سبک زندگی دینی با سخنرانی سوفیا کوتلاکی استاد زبان دانشگاه دارالحدیث و از بانوان مستبصر برگزار می‌شود.

در این نشست این بانوی مستبصر در رابطه با برتری‌های دین مبین اسلام نسبت به سایر عقاید و دلایل تشرفشان به اسلام مطالبی ارائه می‌دهند.

علاقه‌مندان جهت حضور در این نشست می‌توانند از ساعت ۸ تا ۱۰ به خانه فرهنگ مهرآور واقع در خیابان پیروزی، خیابان دماوند، خیابان دوم نیروی هوایی، نبش خیابان ۳۳/۱ مراجعه و یا با تلفن ۷۷۴۷۴۱۶۶ تماس حاصل کنند.

خانم سوفیا کوتلاکی (Sofia A. Koutlaki) تازه مسلمان متولد ۱۹۶۴ در یونان، استاد دانشکده علوم قرآن و مؤلف کتاب «در میان ایرانیان» است،‌ وی مسلمان شدن خود را یک اتفاق می‌داند و می‌گوید: من مسلمانانی با اخلاق دیدم و جذب این دین شدم، فهمیدم که آن‌ها تربیت‌ شده دین اسلام هستند، وقتی در یونان بودم، اندکی با اسلام آشنا شدم ولی نتوانستم بیشتر تحقیق کنم، در یونان هنوز هم ممنوع است که کسی برای تغییر دین مردم سخنرانی کند. سی سال قبل این ممنوعیت شدیدتر بود، اما وقتی برای تحصیل به لندن رفتم فرصت تحقیق و مطالعه دست داد.

وی‌ می‌افزاید: در انگلیس به انجمن اسلامی مراجعه کردم، سپس ترجمه قرآن را خواندم، ترجمه استاد آربری (۱۹۶۹-۱۹۰۵) Arthur John Arberry که ادیبانه است. تحول من از مطالعه قرآن شروع شد. وقتی به آن آیات رسیدم که نصارا با اشک چشم اسلام را قبول می‌کنند(مائده/۸۲تا۸۵) به نظرم رسید که خداوند دارد با من صحبت می‌کند، آن وقت البته به خداوند دعا می‌کردم که مرا مسلمان نکند، کوچک بودم و می‌ترسیدم که پدر، مادر و ملیت خود را از دست بدهم.

منبع: ظهور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما