تاریخ انتشار :

برای اولین بار در نیوزلند ؛

۴ کتاب برای ترویج دانش اسلام بین کودکان منتشر می شود

در همین رابطه وزارت آموزش و پرورش دولت نیوزلند با همکاری نزدیک با شورای اسلامی زنان (IWCNZ)، درصدد است تا این انگیزه و میل ملی را برای تحکیم ارتباط بین مسلمانان و سایر ادیان درکشور ایجاد کند

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-مترجم:معصومه طاهری دو سال از کشتار هولناک کرایست چرچ در نیوزلند می گذرد، اما هنوز زخمهای آن حادثه التیام پیدا نکرده و همچنان مسلمانان عزادار ۵۱ شهروند همکیش خود هستند که در مساجد النور و لینوود جان باختند و با گلوله های بربریت اسلام هراسی کشته شدند. با این حال دولت نیوزلند تلاش می کند تا صلح و وحدت بین مردم بیشتر از همیشه قبل ایجاد شود.

در همین رابطه وزارت آموزش و پرورش دولت نیوزلند با همکاری نزدیک با شورای اسلامی زنان (IWCNZ)، درصدد است تا این انگیزه و میل ملی را برای تحکیم ارتباط بین مسلمانان و سایر ادیان درکشور ایجاد کند لذا برای این منظور برای پایه های اولیه تحصیل یعنی سنین کودکی دست به کار شد ؛ انتشار یک سری کتاب مصور درباره اسلام و مسلمانان از جمله این دستاوردهای عملی آموزش و پرورش دولت است کتابهایی که همه کودکان را به وجد می آورد و می تواند از همان دوران کودکی باعث غنی فرهنگی انها هم بشود .

دکتر مریسون سلامه که با قلم توانا و پربار خود این کتابها را طراحی و تنظیم کرده است وی متاثر از دست دادن پسرش عطا، یکی از قربانیان حمله تروریستی کرایست چرچ است که آلبوم «آیا و پروانه» را تنظیم کرده کتابی که التیام بخش رنج ها و ناراحتی های او بود و از محبوبیت زیادی هم برخوردار شد و مورد استقبال قرار گرفت.
کتاب دیگری هم هماهنگ کننده ممتاز شورای اسلامی زنان برای نوه اش اییا Aya نوشته و تقدیم به همه بچه های نیوزلند شد که با ریشه های چندگانه و دارای نژاد مختلط در کنار هم هستند، در واقع اولین کتابی است که به زبان انگلیسی و عربی منتشر شده است و توسط وزارت آموزش و پرورش نیوزلند تایید گردید.

انجم رحمان، سخنگوی شورای اسلامی زنان نیز اخیراً در رادیو نیوزیلند گفت: «این اولین باری است که نقطه عطفی را رقم می زند. وی در ادامه افزود: ما فقط می توانیم از حمایت عظیم دولت در این ابتکار کتابخوان کمک بگیریم وهمراه با اراده سیاسی برای ارتقای دانش و درک بهتر اسلام بین کودکان هماهنگی کامل ایجاد کنیم.
او هم مانند بسیاری از هموطنانش با هر قومیت ومذهبی این امید را ایجاد می کند که هنر نیوزلند زندگی مشترک ادیان و قومیت های مختلف در کنار هم است؛ برای اینکه به یک آرمان شهر شیرین دست یابند، از گنج ارزشمندی که دارند حفاظت کنند.

 گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-مترجم:معصومه طاهری

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار