تاریخ انتشار :

نیجریه

اولتیماتوم مسلمانان نیجریه به دانشگاه ها برای لغو قانون ممنوعیت حجاب

سازمان «توجه به حقوق مسلمانان » از دانشگاه فدرال کشاورزی و سایر دانشگاه ها و موسسه ها در نیجریه خواست تا قانون ممنوعیت حجاب را لغو کنند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از « saharareporters»، یک سازمان حامی مسلمانان تحت عنوان سازمان «توجه به حقوق مسلمانان » ، مدیریت دانشگاه فدرال کشاورزی در آبئوکوتا ،مرکز ایالت اوگون را به دلیل ممنوعیت استفاده از حجاب و نقاب توسط دانشجویان دختر مسلمان در این شهر مورد انتقاد قرار داد.

به گفته سازمان «توجه به حقوق مسلمانان» از یک دانشجوی دختر مسلمان توسط برخی از پرسنل امنیتی خواسته شده بود تا قبل از اینکه اجازه ورود به دانشگاه را پیدا کند، حجاب خود را بردارد.

سازمان «توجه به حقوق مسلمانان» این اقدام را خلاف مقررات قانون اساسی که همزیستی ادیان مختلف در کشور را موجب می شود، توصیف کرد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این سازمان اسلامی، این اقدام نمایشی از نفرت علیه مسلمانان و حجاب زنان مسلمان است.

سازمان «توجه به حقوق مسلمانان» به مدیریت این دانشگاه هفت روز فرصت داد تا موضع خود را تغییر دهد در غیر این صورت در معرض خطر اقدام دموکراتیک دانشجویان مسلمان در دانشگاه قرار می گیرد.

پروفسور «اسحاق آکینتلا»، مدیر سازمان «توجه به حقوق مسلمانان» در بیانیه ای گفت: هیچ موسسه آموزشی از ابتدایی تا عالی چه فدرال چه ایالتی یا حتی خصوصی،حق ممنوعیت استفاده از حجاب یا نقاب را ندارد چرا که این مغایر با مفاد قانون اساسی ۱۹۹۹ جمهوری فدرال نیجریه با اصلاحیه است که از جمله می گوید: هر فردی باید از آزادی اندیشه و مذهب از جمله آزادی تغییر دین یا عقیده خود و آزادی برای ابراز و تبلیغ دین خود برخوردار باشد.

منبع:شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار