تاریخ انتشار :

شورای مسلمانان انگلیس (MCB)،

روزنامه های انگلیس به طورخاص و خصمانه ای به مساله اسلام و مسلمانان می پردازند

شورای مسلمانان انگلیس در گزارشی از انتشار اخبار نادرست و عبارت های اسلام هراسانه در روزنامه ها و مطبوعات این کشور علیه اسلام و مسلمانان انتقاد کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از آناتولی، شورای مسلمانان انگلیس (MCB) در گزارشی اعلام کرد: اخبار رسانه های متعدد درباره اسلام و مسلمانان مملو از اطلاعات نادرست و اشتباه و کل گویی و عبارت های اسلام هراسانه است.

این گزارش بیش از ۴۸ هزار مقاله، ۵ هزار و ۵۰۰ خبر تلویزیونی بین اکتبر ۲۰۱۸ تا سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی را بررسی کرده است که محتوای ۶۰ درصد از این مقالات و ۴۷ درصد از اخبار درباره اسلام و مسلمانان منفی بوده است.

در این گزارش آمده است: از هر پنج مقاله نزدیک به یک مقاله بر مسئله تروریسم یا افراط گرایی متمرکز است. این مسئله ناشی از پیش داوری های گسترده نسبت به اسلام و مسلمانان است.

براساس این گزارش، معرفی مسلمانان به اشتباه انجام می شود، به همین دلیل در معرض افترا و تهمت قرار دارند.

این شورا در گزارش خود آورده است: ۱۰ مورد عذرخواهی از مردم و ارایه غرامت به مسلمانان به دلیل دلایل ذکر شده انجام شده است.

در این گزارش اسامی مطبوعات و روزنامه هایی که مسلمانان را هدف قرار می دهد، همچون “The Spectator”، “Daily Mail Australia”، “Mail on Sunday”، “Christian Today “، “Jewish Chronicle” ذکر شده است.

در این گزارش تاکید شده است که این روزنامه ها به طورخاص و خصمانه ای به مسئله اسلام و مسلمانان می پردازند.

منبع:شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار