تاریخ انتشار :

سبک زندگی اسلامی

ماجرای چادرپوشیدن مرضیه حدیده چی(دَبّاغ)

امام با دیدن ایشان فرمودند: شما چادر ندارید؟! بگویم احمد برایتان یک چادر بخرد!. گفتم نه آقا چادر دارم اما چون به کوه می رفتم و اسلحه روی دوشم و فشنگ به کمرم و قمقمه به پهلویم آویزان بود و گاهی هم

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) جمع آوری- لیلا طاهری شاید ماجرای مرحومه خانم حدیده چی(دَبّاغ) را شنیده و یا خوانده باشید که در کتاب برداشتهایی از سیره امام خمینی آمده است. خانم دباغ فرمانده سپاه همدان و ازبنیانگذاران سپاه هم بودند، ایشان تعریف می کنند که درمنطقه مهران، پایم صدمه خورده بود وعصا به دست بودم، به همین خاطر برای راحتی با مانتو و شلوارگشاد و بلندی؛ خدمت امام در فرانسه رسیدم تا گزارش کار بدهم.

(البته مقنعه ای که همیشه خانم دباغ سرشان می کردند خاص خودشان بوده، طوری که مقنعه چانه دارشان را خیلی بلند و آستین دار گرفته بودند تا راحت‌تر فعالیت کنند) امام با دیدن ایشان فرمودند: شما چادر ندارید؟! بگویم احمد برایتان یک چادر بخرد!. گفتم نه آقا چادر دارم اما چون به کوه می رفتم و اسلحه روی دوشم و فشنگ به کمرم و قمقمه به پهلویم آویزان بود و گاهی هم سه پایه تیربار روی دوشم می گرفتم و از کوه بالا می رفتم با چادرهای معمولی خیلی برایم مشکل بود برای همین هم پوششم را بدون چادر محجبه کرده ام. (قابل توجه آنهایی که چادر را به بهانه دست و پا گیری سرشان نمی کنند)

امام فرمودند: چادر برای زن بهتر است. (نفرمودند خوب شما چون سختتان است عذری ندارید!)خانم دباغ می گوید: از همان جا چادرسرم کردم و دیگرهم از سرم برنداشتم.

امثال مرحومه خانم دباغ حقیقتا مطیع ولایت هستند و حرف امام و ولی فقیه را کلام اول و آخر می دانند. خدای متعال ایشان را بیامرزد و با اهل بیت علیهم السلام محشورشان فرماید. انشاالله

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار