تاریخ انتشار :

ساچیکو مورآتا رهیافته ژاپنی

نظر بانوی رهیافته ژاپنی در مورد حجاب:لطف زن به محجوبه بودن اوست

حتما محجوبه بودن را ترجیح می‌دهم و حد معقول پوشش را می‌پسندم،زیرا لطف زن به محجوبه بودن اوست. اصولاً طبع هر انسانی طالب کشف تنوع‌هاست

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)-جمع آوری لیلا طاهری خبرنگار: بنظر شما حجاب یعنی چه؟ شما محجوبه بودن خانمها را ترجیح می‌دهید یا مکشوفه بودن را؟
«خانم ساچیکو مورآتا: حتما محجوبه بودن را ترجیح می‌دهم و حد معقول پوشش را می‌پسندم،زیرا لطف زن به محجوبه بودن اوست. اصولاً طبع هر انسانی طالب کشف تنوع‌هاست.وقتی زنان به شکل امروزی مکشوفه باشند، چیزی برای جلب توجه مرد باقی نمی‌گذارند.هر چیز با اهمیتی وقتی چندین بار رویاروی قرار گیرد، اهمیت خود را از دست می‌دهد واین موضوع در تحکیم روابط زناشویی نقش بسیار مهم و موثری دارد.

در مغرب زمین که زنها قیود را گسسته‌اند و انواع لباسهای کوتاه و زننده می‌پوشند، روابط زناشویی آنان از کمترین استحکامی برخودار نیست.

 وضع زنان ایران درچه پایه‌ای قابل قیاس با زنان ژاپن است؟
خانم ساچیکو مورآتا: – زنهای ژاپنی در هر موقعیت تحصیلی که باشندکار در خانه را ترجیح می‌دهند. فرزندانشان را خود تربیت می‌کنندوبرای مردان خود نیز احترام فوق‌العاده‌ای قائل هستند.
اصولاً حفظ و سلامت بزرگترها، یکی از وظایف اخلاقی مردم ژاپن است واین مولود تعلیمات مذهبی است که بازهم در ژاپن از مقام و موقعیت خاص برخوردار است.
***
وی اهل هوکائیوی ژاپن است که بعد از خاتمه تحصیلات به دانشکده حقوق دانشگاه چلیا در رشته حقوق قضایی راه یافت و موفق به دریافت مدرک لیسانس شد و بعد از آن، برای تحقیق در زمینه فقه اسلامی به ویژه فقه جعفری به ایران آمد و در دانشگاه الهیات و معارف اسلامی به اخذ دکترای الهیات نایل گردید. وی با اینکه با زبان عربی و فارسی آشنایی نداشت، در اثر جدیت با این دو زبان هم آشنا شد تا توانست دکترای الهیات را کسب نماید.

ایشان بودایی مذهب و همسرش مسیحی است و احتمالاً بعد از انقلاب اسلامی مسلمان شده است. وی درمصاحبه‌ای به سوالات بسیاری پاسخ داد که ما دو سوال آن را در اینجا ‌آوردیم.

منبع: حقوق زن،‌ شهید مطهری، ص۱۶

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار