تاریخ انتشار :

دبی

برگزاری دهمین مجمع جهانی خدمات مالی خُرد اسلامی (GIMF) در امارات

دهمین مجمع خدمات جهانی مالی خُرد اسلامی (GIMF) از ۱۲ تا ۱۴ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۱ تا ۲۳ آذرماه سال جاری) در دبی امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از Zawya، موضوع اجلاس امسال بررسی استراتژی‌های نوآورانه برای کاهش فقر در جهان است.

قرار است در اجلاس امسال، شرکت‌کنندگانی از بیش از ۳۰ کشور حضور داشته باشند و حدود ۲۵ سخنران بین‌المللی در این رویداد سخنرانی کنند. اکثر سخنرانان از مدیران و کارشناسان فعال در حوزه‌های مختلف نظام تامین مالی اسلامی و صنایع مختلف هستند.

به گفته برگزارکنندگان این رویداد، اجلاس پیش رو به دست اندرکاران صنعت خدمات مالی اسلامی کمک می‌کند تا به پلت فرم مشترکی بپیوندند و شبکه‌ای را برای توسعه صنایع به روش‌های واقعی و نوآورانه به وجود آورده و تقویت کنند.

محمد زبیر مدیر اجرایی مرکز بانکداری و اقتصاد اسلامی الهدی (CIBE) از برگزارکنندگان این رویداد گفت:  فقر یکی از مسائل جهانی تلقی می‌شود، اما نگران‌کننده‌ترین وضعیت این است که بخش عمده‌ای از این فقر در کشورهای مسلمان وجود دارد.

وی افزود: براساس آخرین برآوردها، ۴۶ درصد از جمعیت فقیر در کشورهای مسلمان ساکن هستند، جایی که رشد فقر نگران کننده است. برای کاهش فقر در کشورهای پرجمعیت مسلمان، بستر مناسبی برای عمل به ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی لازم است که این امر تنها از طریق خدمات مالی خُرد اسلامی امکان‌پذیر است.

این رویداد هرساله از سوی مرکز بانکداری و اقتصاد اسلامی الهدی (CIBE) و شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی یا ICD حمایت می‌شود. ICD یکی از مؤسسات مالی چندجانبه اسلامی برتر برای حوزه توسعه بخش خصوصی است.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار