تاریخ انتشار :

افریقا

ساخت بیش از سی مرکز دینی و فرهنگی در چند کشور بزرگ آفریقا با تصمیم زنان افریقایی

اولین دور نشست بین المللی رهبران زن قاره آفریقا امروز در سطح عالی رتبه ترین بانوان و حکمرانان زن قاره آفریقا در شهر ابوجا پایتخت کشور نیجریه شروع به کار کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) بزرگترین گردهمایی رهبران زن و بانوان عالی رتبه کشور ها در سرتاسر قاره آفریقا صبح امروز به ریاست عایشه بوهاری بانوی اول کشور نیجریه در محل رزیدانس ریاست جمهوری این کشور واقع در شهر ابوجا برگزار شد که در آن بیش از هشتاد نفر از عالی مقام ترین زنان قاره آفریقا حضور داشتند.

ظهر امروز و بلافاصله بعد از ورود رهبران زن قاره افریقا به شهر ابوجا و محل برگزاری نشست بین المللی رهبران زن قاره آفریقا در دقایق اولیه این نشست ساخت بیش از سی مرکز مدرن و بزرگ دینی و فرهنگی در چند کشور بزرگ آفریقایی در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شدن آن با رای اکثریت مورد قبول واقع و قطعی شد.

لازم به ذکر است این نشست بزرگ قرار است همه ساله در سطح زنان عالی رتبه قاره آفریقا در پایتخت کشور های عضو برگزار شود که امثال برای اولین بار و به پیشنهاد عایشه بوهاری بانو اول نیجریه و همسر رئیس جمهور وقت محمدو بوهاری در پایتخت این کشور و با محوریت مسئله دین و صلح پایدار در قاره سیاه برگزار شد.

ملکه پادشاهی مراکش، همسران روسای جمهور کشورهای موریتانی، مالی، نیجر، کنیا، ساحل عاج، غنا، بنین، توگو و … به همراه روسا و مدیران زن صندوق ها و موسسات مالی، موسسات و انجمن های دولتی و خصوصی، زنان نخبه و کارآفرین از بیش از سی کشور آفریقایی صبح امروز در کشور نیجریه میهمان بانوی اول این کشور بودند.

منبع:حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار