تاریخ انتشار :

انگلیس

ماه آگاهی از اسلام هراسی و مهار موج نفرت علیه مسلمانان

با توجه به اینکه ۴۵ درصد از جنایات ناشی از نفرت مذهبی در انگلیس و ولز علیه مسلمانان انجام شده است، ماه آگاهی از اسلام هراسی در نوامبر امسال برای مهار موج نفرت در حال برگزاری است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از «العربیه»، با توجه به اینکه ۴۵ درصد از جنایات ناشی از نفرت مذهبی در انگلیس و ولز علیه مسلمانان انجام شده است، ماه آگاهی از اسلام هراسی در نوامبر امسال برای مهار موج نفرت در حال برگزاری است.

ماه آگاهی از اسلام هراسی با هدف مبارزه با بحران عمیق نفرت ضد مسلمانان در بریتانیا در نوامبر امسال برگزار می شود.

این کمپین سالیانه که نه سال پیش سازمان غیردولتی «مشارکت و توسعه مسلمانان» آن را تشکیل داده است «زمان برای تغییر» را موضوع سال ۲۰۲۱ خود قرار داده است.

رویدادهای امسال شامل گروه های مطالعه، گفتگوها و نمایشگاه هایی است که توسط سازمان های اسلامی به علاوه شرکت ها، شوراهای محلی، اتحادیه های دانشجویان دانشگاه و غیره برگزار می شود.

وزارت کشور بریتانیا ماه گذشته اعلام کرد که ۴۵ درصد از جرایم ناشی از نفرت مذهبی در انگلیس و ولز در طول سال منتهی به مارس ۲۰۲۱ علیه مسلمانان بوده است.

«ازهر قیوم»،رئیس سازمان «مشارکت و توسعه مسلمانان» اعلام کرد که نزدیک به ۵۰ درصد از جنایات ناشی از نفرت با انگیزه مذهبی که متوجه ۴٫۸ درصد از جمعیت یعنی جمعیت مسلمانان است ،یک مسئله جدی است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار