تاریخ انتشار :

24 آبان سالگرد شهادت ادواردو(مهدی)

ادواردو آنیلی نماد نامه رهبری به جوانان غربی

مدیر انجمن ادواردو آنیلی می گوید:«ادواردو هنوزمظلوم است هرچند تاکنون نمایشگاههایی به برخی سازمانها و ارگانها درباره وی ارائه شده است تا چند خروجی ازجمله تله تئاتری با بازیگران مشهور ساخته شود، ولی این نهادها در عمل همراهی لازم را نکردند درحالی که شخصیت ادواردو ظرفیت بالایی برای تولید فیلم سینمایی و انیمیشن حتی سریال تلویزیونی دارد

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  لیلا طاهری۲۴ آبان سالگرد شهادت ادواردو(مهدی) آنیلی است تنها وارث ثروت افسانه ای جووانی آنیلی که به خاطر گرویدن به اسلام شیعی پس از آزار فراوان سرانجام به شهادت رسید. مستند شهید ادواردو آنیلی چند سال بعد به همت مرحوم حیب الله کاسه ساز تولید شد مستندی که از تاثیرگذارترین مستند ها درانقلاب اسلامی محسوب میشد؛ البته کاسه ساز و تیم سازنده هم از آزارهای قاتلان ادواردو بی نصیب نبودند در خاطراتش گفته بود حتی او را تهدید به مرگ هم کرده بودند همچنین برای تطمیع به او پیشنهاد طلا هم وزنش داده بودند تیم سازنده را هم در ایتالیا بازدداشت و زندانی کردند، اما پس از آن مستند، فعالیتهای زیادی دیگری نشد. طاهری مدیرانجمن بین المللی ادواردو آنیلی می گوید:«جعبه ای حاوی نامه های ادواردو در ایتالیا وجود دارد که برای دسترسی به آن نیازمند بودجه هستیم ولی نهادهای مربوطه به بحث تبلیغ اسلام دراین زمینه همراهی ندارند تاکنون با همت انجمن چند کتاب و اثر مکتوب در زمینه ادواردو تولید شده است. کلیپ های موشن گرافی هم برخی ازاین نهادها  تولید کرده اند اما آنچه ارائه شده در حد شخصیتی که به پرچم انقلاب اسلامی در تبلیغ تبدیل شده است نیست.» امروز شهید ادواردو به نماد مقاومت برای تازه مسلمانان داخلی وخارجی تبدیل شده است؛ نمادی که مبلغان داخلی را هم یاری می کند و نشان  می دهد  تنها افراد عادی یا فقیر مسلمان نمی شوند، بلکه اسلام کام مولتی میلیاردر دنیا را هم شیرینی می کند. ادواردو نماد نامه رهبری به جوانان غربی است چه آنکه با وجود موقعیت خاصی که داشت تنها با خواندن قرآن، مسلمان و با تحقیق شیعه شده بود.

مدیر انجمن ادواردو آنیلی می گوید:«ادواردو هنوزمظلوم است هرچند تاکنون نمایشگاههایی به برخی سازمانها و ارگانها درباره وی ارائه شده است تا چند خروجی ازجمله تله تئاتری با بازیگران مشهور ساخته شود، ولی این نهادها در عمل همراهی لازم را نکردند درحالی که شخصیت ادواردو ظرفیت بالایی برای تولید فیلم سینمایی و انیمیشن حتی سریال تلویزیونی دارد اما درهمان زمینه تحقیقات هم با ما همراهی نمی شود آنچه تاکنون درباره این شهید بین المللی انجام گرفته فعالیتهای مردمی بوده است البته گاهی نهادهایی ورود می کنند اما بدون آنکه نظری از متخصصان امر بپرسند خودشان تولیداتی را برای رزومه سازی ارائه می دهند که خالی از اشکال نیست.»

باید گفت ادواردو در زمانی هم که زنده بود، مظلوم بود چراکه خیلی تلاش کرد تا ثروت افسانه ای خانواده را برای اسلام و مسلمانان حفظ کند اما هیچ سازمان یا فرد مقتدری در ایران کمکش نکرد و متاسفانه همچنان ادامه دارد حالا آن ارثیه کلان بدست خانواده الکان افتاده است؛ خانواده ای که سوابق بسیار درخشانی در فعالیت های صهیونیستی دارند و متهم ردیف اول قتل ادواردو هستند. خداوند گاه درهایی را برای مومنان باز می کند که ادواردو نیز از همین درها بود اما از آن استفاده نشد و اکنون این موقعیت در دستان کسانی است که دشمنی با اسلام و ایران اسلامی را فریاد می زنند. ادواردو نه تنها نمادی ازحقانیت اسلام و انقلاب اسلامی است، بلکه نمادی از ناتوانی مدیران و مدعیان فرهنگ و تبلیغ نیز هست؛ مدعیانی که فرصت ها را به تهدید تبدیل کرده اند. امروز ادواردو هرچند ترور شده است ولی هنوز توانایی اثرگذاری عمیق برجهان را دارد مثلا مستند ادواردو در روسیه، خمس و زکات را میان شعیان زنده کرد. لذا داستان زندگی  او می تواند همچون اصحاب کهف که به گفته خداوند جوانمردانی در راه دین بودند در زمانه ای که اشرافیت و پول پرستی در جامعه ما  فتنه کرده است، فطرت ها را بیدار کند.

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار