تاریخ انتشار :

سبک زندگی اسلامی

نشستن در کنار همسر بالاتر از اعتکاف

اگر به فضیلتی که اعتکاف در مسجدآن حضرت (صلی الله علیه وآله) دارد توجه شود، آن وقت به ارزش بالای انس و الفت ونشستن مرد در کنار همسر خود، بیشتر پی خواهیم برد

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) : جلوس المرء عند عیاله احب الی الله تعالی من اعتکاف فی مسجدی هذا؛ (۱۱).
در پیشگاه خداوند تعالی، نشستن مرد در کنار همسر خود، ازاعتکاف در این مسجد من، محبوبتر است.

ارزش اعتکاف و ثواب ماندن در مسجد پپامبر (صلی الله علیه وآله) چیزی است که هر[۱۱۳]مسلمانی آرزوی دستیابی به آن را دارد. اگر به فضیلتی که اعتکاف در مسجدآن حضرت (صلی الله علیه وآله) دارد توجه شود، آن وقت به ارزش بالای انس و الفت ونشستن مرد در کنار همسر خود، بیشتر پی خواهیم برد. این نیاز طبیعی زن است که همسرش، ساعاتی را در کنار او باشد، با او هم صحبت شود، به سخن او گوش کند، و کارهای روزمره، او را از این مهم باز ندارد. خود مرد نیزچنین نیازی را دارد. و این عنایت و اهتمام بالای اسلام به تحکیم مناسبات زن و شوهر و تقویت روابط عاطفی آنان را می رساند که حضور در خانه ونشستن در کنار همسر را در پیشگاه خداوند از اعتکاف در مسجدالنبی (صلی الله علیه وآله) دوست داشتنی تر به شمار می آورد. و این چنین است که در سخن دیگری ازپیامبر بزرگوار اسلام (صلی الله علیه وآله) آمده است «مردی که لقمه در دهان همسر خودمی گذارد دارای اجر و ثواب است.»(۱۲)

منبع:
۱۱) تنبیه الخواطر، ج ۲، ص ۱۲۲

.۱۲) ان الرجل لیؤجر فی رفع اللقمه الی فی امراته. المحجه البیضاء، ج ۳، ص ۷۰٫۱۳) بحارالانوار، ج ۱۰۴، ص ۱۳۲٫

خط از: مونا نیکزادفر

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار