تاریخ انتشار :

جشنواره فیلم مسلمان میلواکی راهکاری برای خنثی کردن اسلام هراسی

هدف اصلی جشنواره این است که به مردم اجازه دهیم اسلام، جهان اسلام، عادات و آداب و رسوم آن هچنین درک آنها از موضوعات اجتماعی یا ژئوپلیتیکی خاص و تحولات را به واسطه فیلم هایی که برای همه چیز ارزش قائل هستند، بهتر درک کنند. اینها موضوعاتی مشترک بین تمام مردم جهان هستند و تعصبات و پیشداوری ها را از بین می برند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) گروه ترجمه سایت رهیافته- معصومه طاهری / پس از چهار روز نمایش و نشست، از ۲۱ تا ۲۴ اکتبر، چراغ‌های جشنواره فیلم مسلمان میلواکی خاموش شد و مراسم اختتامیه ششمین دوره درخشان آن در تئاتر شرقی شهر طنین انداز گردید.
در پایان یک هفته فراموش نشدنی، سرشار از اکتشافات و احساسات، متاسفانه پرده صحنه کاخ نمادین سینمای ویسکانسین که دکوری هندی بود، پایین افتاد و خیلی از تماشاگران آمریکایی صحنه را ترک کردند.
علاقمندان باهوش و کنجکاو هنر هفتم، که محو زیبایی دکور و صحنخ نماین شده بودند ازاین اتفاق عمیقاً تحت تأثیر قرار گرفتند و ناراحت شدند زیرا دکور به طرز باشکوهی انسانیت جهانی را به تصویر کشیده بود.
در این جشنواره هشت فیلم از کارگردانان مسلمان، که هشت داستان منحصر به فرد و تکان دهنده از مسلمانان سراسر جهان را روایت کردند، برای رفع عطش آنها دکور صحنه کافی بود، اما مهمتر از همه تغییر دیدگاه آنها لازم است که نسبت به دنیای عربی- مسلمان هنوز تا حد زیادی ناشناخته مانده است؛ کهکشانی که یقیناً از نظر فرهنگی و جغرافیایی دور است با این وجود در جشنواره میلواکی متوجه شدند آنقدرها هم که فکر می‌کردند دور نیست و بهتر از آن، بر پایه‌ی ارزش‌های مشترک جهانی ساخته شده است.
در فاصله چهار روز آموزنده و مهیج و مناسب برای تأمل و بحث، هشت فیلم از کارگردانان مسلمان با دقت انتخاب شدند، که فراتر از همه تفاوتهاست تا انسانیت مشترک ما را بهتر نشان دهند، جشنواره فیلم مسلمان میلواکی، که به عنوان یکی از جشنواره های شاخص شناخته می شود. در سمت اقیانوس اطلس، امسال دوباره ماموریت اصلی خود را به خوبی انجام خواهد داد اتفاقی نیکو که بنیانگذار آن جانان نجیب است وی می گوید:«هدف اصلی جشنواره این است که به مردم اجازه دهیم اسلام، جهان اسلام، عادات و آداب و رسوم آن هچنین درک آنها از موضوعات اجتماعی یا ژئوپلیتیکی خاص و تحولات را به واسطه فیلم هایی که برای همه چیز ارزش قائل هستند، بهتر درک کنند. اینها موضوعاتی مشترک بین تمام مردم جهان هستند و تعصبات و پیشداوری ها را از بین می برند.»
این سازنده پل ارتباطی می‌خواهد با توجه به تأثیر قدرتمند سینما برای خنثی کردن اسلام‌هراسی، در اتاق‌های تاریک و در روز روشن بپردازد می افزاید: می خواهیم فیلم های تاثیرگذار را ادامه بدهیم و در سطح گسترده اکران کنیم.

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار