تاریخ انتشار :

ماریا مارتینز

رهیافته اسپانیایی:مسلمان شدنم تمام زندگی و وجودم را تحت تأثیر قرار داده (قسمت هشتم)

اسلام بهترین چیزی است که می تواند برای شما اتفاق بیفتد ، زیرا شما را در همه برنامه ها برای بهتر شدن تغییر می دهد. و این تأثیر مثبت در همه زمینه ها ، چه اجتماعی و چه شخصی دارد. در نقش یک همسر ، مادر ، به من آگاهی و مسئولیت بیشتری نسبت به همه بخشیده است.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان- مترجم از زبان انگلیسی :مونا نیکزادفر

متن اصلی را اینجا ببینید

 

(قسمت هشتم وپایانی)

مسلمان شدن من تمام زندگی و وجودم را تحت تأثیر قرار داده است. اعتقاد و قدرت من بیشتر شده است. دیدگاه من درباره حقیقت و عدالت ، و همچنین جامعه و جهان تغییر کرده است. تعهد و علاقه من بیشتر شده و متوجه شدم که باید نقش فعال تری در مبارزه برای یک جامعه عادلانه تر داشته باشم. همچنین بر نحوه درک و عملکرد من در زندگی روزمره تأثیر گذاشت. ” ماریا مارتینز مسلمانی است که در اروپا زندگی می کند و از اعضای جامعه شیعه اسپانیا و ولز است.

 

اسلام چگونه بر زندگی شما در نقش مادر و همسر در زندگی اجتماعی و شخصی شما تأثیر می گذارد؟

اسلام شخصاً من را در همه زمینه های زندگیم دگرگون کرده است. اولین و مهمترین چیز، دست کشیدن از زندگی “رویایی یا غیرواقعی” برای دنیای واقعی و آگاهانه است. این درهای دانش واقعی را باز کرده است که با شناختن خود شروع می شود تا بتوانید خدا را بشناسید. اسلام نه تنها قلبم  را قویتر کرده  ، بلکه آن را لطیف تر و انسانی تر کرده است. همچنین به من معنی زندگی را آموخت ، و این که با امید به دنیایی بهتر در اینجا و در آخرت، ما از اینجا می­ گذریم. اسلام به من یاد داده است که در برابر مشکلات غلبه کنم و صبور باشم.

 

اسلام  به من یاد داده است که جنبه های مثبت چیزها را ببینم تا نکات منفی را تحمل کنم. اما حتی به من اطمینان بیشتری داده است که می دانم خداوند عشق به تمام معناست. کسی که بیش از همه ما را دوست دارد و پاسخ می دهد ، بنابراین من دیگر از مردم  سوال نکردم و به او اعتماد کردم و فقط از خودش خواستم. اسلام به من این فرصت را داده است که با پیامبران و به ویژه حضرت محمد صلی الله علیه و آله  و خاندان محبوبش آشنا شوم. و از طریق آنچه آنها انجام داده و گفته اند آنها را بشناسم. خواندن فرموده ­ها ، احادیث و دعاهای آنها که دارای عمق و حکمت بسیار هستند یک امتیاز است. کلمات او تیرهای مستقیم به قلب ها هستند که به طور جبران ناپذیری عشق به همه آنها را افزایش می دهد و آنها را بخشی از وجودتان احساس می کنید.

“در کلیساهای سراسر اروپا ، در همه مجسمه ­های مریم باکره ، حجاب او با دستمال گردن نشان داده می شود”

اسلام بهترین چیزی است که می تواند برای شما اتفاق بیفتد ، زیرا شما را در همه برنامه ها برای بهتر شدن تغییر می دهد. و این تأثیر مثبت در همه زمینه ها ، چه اجتماعی و چه شخصی دارد. در نقش یک همسر ، مادر ، به من آگاهی و مسئولیت بیشتری نسبت به همه بخشیده است. اولین چیزی که باید به آن اشاره کنم این است که من و همسرم گروهی تشکیل دادیم. من همیشه به حرف او گوش می دهم ، دیدگاه های او در مورد تحصیل برای آموزش فرزندان ما بسیار مهم بوده است. ما موفق شده ایم در همین جهت بمانیم و او نیمه گمشده­ ی من است. و این و ایمان است که ما را وادار می کند تا همچنان به رشد آنها کمک کرده و از  آنها افرادی مسئول و خوب بسازیم که در ایجاد دنیایی عادلانه و بهتر سهیم هستند.

 

به نظر شما اسلام چگونه باید به جوانان غرب ارائه شود؟ و چگونه اسلام می تواند به زندگی کاملتر و شادتر جوانان کمک کند؟

این سوالی است که واقعاً مرا نگران کرده و هر روز به آن فکر می کنم. خب ، من مادر سه نوجوان و مربی هستم و می بینم که چگونه زندگی جوانان منحرف شده و از بین می رود. آنها جوانان  را با “مزخرفات” بیشماری غرق کرده و به موش آزمایشگاهی تبدیل شده اند ، که آنها را با همه چیز امتحان می کنند. رذایل بسیاری برای کارهای  مردم وجود دارد. و کودکان و جوانان آسیب پذیرترین افراد هستند. بنابراین ، آنچه برای آنها اتفاق می افتد واقعاً تقصیر آنها نیست  و همچنین مسئولیت ما این است که به آنها کمک کنیم تا مسئولیت پذیر و تحصیل کرده باشند و چیزهای مختلف را به آنها ارائه دهیم. اما زندگی در جوامع غربی برای جوانان بسیار پیچیده و دشوار است. آنها در دوران نوجوانی از بحران های زیادی از جمله هویت ، تنهایی ، افسردگی و چیزهایی که هیچکس نمی خواهد درباره آنها صحبت کند ، عبور می­ کنند.

 

از اینجا ، من می خواهم از بزرگترین حکما تقاضا کنم. به طوری که آنها با هدف تعیین شده در جوانان ما، به همه روحانیون جهان راهنمایی بدهند. شاید جنبشی در همه مساجد ما متولد شود ، جایی که به آنها فرصت داده می شود ، که جنبشی را شروع کنند که قهرمان آن هستند. بدون شک ، آنها آینده نزدیک ما هستند و ما نمی توانیم به هیچ وجه اجازه دهیم از دست بروند. خانواده هایی که در غرب زندگی می کنند ، اگرچه گفته نمی­ شود ، من می توانم به شما اطمینان دهم که ما در سکوت از وضعیت جوانان خود رنج می بریم.

 

در پایان ، از این فرصت برای بیان نظر این حقیر گذاشتید از شما سپاسگزارم و امیدوارم که شما بتوانید به دیگران کمک کرده و آنها را یاری کنید.

گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-  مترجم از زبان انگلیسی :مونا نیکزادفر

متن اصلی را اینجا ببینید

 

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

(قسمت پنجم)

(قسمت ششم)

(قسمت هفتم)

(قسمت هشتم و پایانی)

 

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار