تاریخ انتشار :

حراجی بونهامس نیویورک

مجموعه‌ای از آثار نقاشی محمد علی کلی، بوکسور مشهور مسلمان

مجموعه‌ای از نقاشی‌های محمد علی(کلی)، بوکسور مشهور مسلمان آمریکایی در حراجی بونهامس نیویورک به چند برابر قیمت پیش‌بینی شده فروخته شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از آرت نت،حراجی بونهامس نیویورک مجموعه‌ای از آثار نقاشی محمد علی، بوکسور مشهور آمریکایی را عرضه کرد. در این حراجی یکی از نقاشی‌های وی به قیمت ۴۲۵ هزار دلار فروخته شد که چند برابر بیش از برآورد قیمت اولیه بود.

این طرح که «مثل زنبورنیش بزن» (Sting Like a Bee) نام دارد و در سال ۱۹۷۸ روی کاغذ کشیده شده در بین حدود ۲۰ نقاشی و طرح از قهرمان سابق سنگین وزن بوکس جهان بیشتر مورد توجه قرار گرفت. این اثر همانند برخی از دیگر آثار وی نشان دهنده علاقه علی به دین اسلام، ​​عدالت اجتماعی و ورزش مورد علاقه او یعنی بوکس است. برآورد اولیه قیمت آن بین ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار بود.

 

حراجی Bonhams اعلام کرد که ۲۶ اثر هنری از علی در مجموع ۹۴۵ هزار دلار فروخته شده که بیش از سه برابر برآورد اولیه است. بونهامس همچنین اعلام کرد که نقاشی «Sting Like a Bee» توسط یک مجموعه‌دار ساکن انگلیس که یادگارهای علی را جمع‌آوری می‌کند خریداری شد.
علاقه محمدعلی به هنر کمتر شناخته شده است اما او دوست داشت که به عنوان راهی برای آرامش پس از مسابقه یا تمرین طراحی کند. برخی از آثار فروخته شده، نقاشی‌هایی از طبیعت هستند، در حالی که برخی دیگر بیشتر طرح‌های شخصی شبیه کارتون بودند.

 

در آثار او علاقه به دین اسلام مشهود است از جمله در یک نقاشی، عده‌ای از نمازگراران در حال ورود به مسجد را به تصویر کشیده است. یک طرح دیگر که با قلم نمدی در سال ۱۹۶۷ کشیده شده و در آن اسلام با مسیحیت مقایسه شده ۲۴ هزار دلار فروخته شد.

 

محمد علی کلی، قهرمان سابق سنگین وزن جهان که قبل از اسلام آوردن در سال ۱۹۶۴ با نام  کاسیوس کلی Cassius Clay شناخته می‌شد در سال ۲۰۱۶ در ۷۴ سالگی پس از نبرد طولانی با بیماری پارکینسون درگذشت.

وی علاقه زیادی به دین اسلام داشت و در زمینه برقراری عدالت اجتماعی و امور خیریه بسیار فعال بود.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار