تاریخ انتشار :

انگلیس؛

باشگاه فوتبال بلکبرن رورز از مردم مسلمان دعوت کرد تا نماز خود را در نمازخانه باشگاه بخوانند

۱۰ آگوست در اولین بازی جام اتحادیه انگلیس، از میکروفون در ورزشگاه به صدا درآمد و درباره نمازخواندن مسلمانان در نمازخانه باشگاه اعلامیه خواند نیمی از هواداران در استادیوم به نمازخانه اختصاصی در باشگاه رفتند تا نماز مغرب خود را بخوانند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-مترجم: معصومه طاهری  شعار باشگاه فوتبال بلکبرن روورز (Blackburn Rovers ) هواداران زیادی هم دارد مهارت و کار سخت است که بازیکانش با افتخار این شعار را دنبال می کنند. به خاطر همین در سطح محلی و ملی در کشور انگلیس این باشگاه هواداران علاقمند زیادی دارد. روی سقف پارک ایوود و در چمن سبز آن نیز شعار نوشته شده است، اما مدیریت باشگاه به همین اندازه بسنده نمی کند و به دنبال سیستم ارزشی سه گانه است، یعنی به غیر از مهارت و کارسخت می خواهد یک ضلع دیگر ارزشی را هم به باشگاه خود اضافه کند به همین خاطرسه سال است برنامه ای را اجرا می کند که باعث خوشحالی همه هواداران به ویژه طرفداران مسلمانان شده و آن مدارای مذهبی است.

در واقع پس از کسب تأیید عمومی و با الگوبرداری از چندین باشگاه معتبر لیگ برتر که پیشگام در این زمینه بودند،مانند آرسنال، کریستال پالاس، اورتون، منچسترسیتی و تاتنهام، ورزشگاه بلکبرن روورز هم آن را دنبال می کند نمازخانه ای برای باشگاه تا مسلمانان در آن نماز جماعت بخوانند . از سال ۲۰۱۸ این نمازخانه به صورت پناهگاهی کوچک وآرامش بخش، غرق در نور شده و استراحتگاه معنوی ارزشمندی برای کارکنان و تماشاگران مسلمان گردیده است.

هواداران مسلمان باشگاه بلکبرن روورز که قبلاً از ان دراین باشگاه خوش شانس بودند، حالا به معنای واقعی احساس آرامش دارند؛ وقتی که در ۱۰ آگوست در اولین بازی جام اتحادیه انگلیس، از میکروفون در ورزشگاه به صدا درآمد و درباره نمازخواندن مسلمانان در نمازخانه باشگاه اعلامیه خواند نیمی از هواداران در استادیوم به نمازخانه اختصاصی در باشگاه رفتند تا نماز مغرب خود را بخوانند.

برای یک بار توییتر به عنوان خروجی اسلام هراسی ها از همه جناح ها که نفرت خود را بدون هیچ گونه محدودیتی در آنجا مطرح می کند و ابایی هم ندارد به این مساله پرداخت، زیرا پیام های تبریک خطاب به مدیریت باشگاه بلکبرن روورز توییتر را کاملاً تحت تأثیر قرار داده بود. از گوشه و کنار وارد فضای توییتر می شدند و ابراز خوشحالی میکردند برای فرصت خیلی کمی به نفرت پراکنی نسبت به مسلمانان در توییتر ایجاد شده بود.

 

“چه باشگاه بزرگی است که مثبت اندیشی و تحمل را تشویق می کند!” جاناتان ، یک کاتولیک با اشتیاق ، در حالی که توییتر دیگر ، ادبول احمد ، طرفدار لیورپول ، “ژست زیبا و بازی جوانمردانه فوق العاده” را که به افسران باشگاه افتخار می کند ، ستود. هادی برای خوشحالی خود ، تحسین خود را از “این روش فوق العاده همبستگی” پنهان نکرد ، در حالی که آمل عشق خود را به بلکبرن روورز اعلام کرد: “اکنون این تیم مورد علاقه من برای فصل جدید است!”.

 گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-مترجم: معصومه طاهری 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار