تاریخ انتشار :

تایوان

برگزاری اولین هفته حلال تایوان با هدف معرفی محیط‌ های دوستدار مسلمانان

نخستین هفته حلال تایوان با هدف تبلیغ محصولات و خدمات حلال و توسعه بیش از پیش این صنعت با حضور دست‌اندرکاران چهارصد شرکت بین‌المللی فعال در این زمینه برگزار شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از سان دیلی، اولین هفته حلال تایوان از سوی شورای توسعه تجارت خارجی تایوان(TAITRA) در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) راه‌اندازی شد.

این هفته، یک رویداد سه روزه به صورت مجازی بود که با هدف تبلیغ شرکت‌های محلی و معرفی محیط‌های دوستدار مسلمانان در تایوان با مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، از جمله یک وبینار بین‌المللی درباره صنعت حلال، کسب و کارهای آنلاین و نمایش آنلاین محصولات حلال برگزار شد.

 

هفته آنلاین حلال تایوان با مراسم افتتاحیه زنده و وبینار بین‌المللی صنعت حلال آغاز شد. از جمله سخنرانان برجسته‌ای که حضور داشتند می‌توان به فضل بهارالدین، ​​بنیانگذار و مدیر عامل شرکت CrescentRating؛ پروفسور دکتر فریده حاج حسن، معاون رئیس آکادمی جهانی مدیریت اسلامی؛ دکتر ابراهیم اوراگبا، رئیس مرجع صدور گواهینامه حلال نیجریه و یک نماینده فروش از Camangi Corporation، اولین شرکت نساجی که دارای گواهینامه حلال در تایوان است اشاره کرد.

در طی این رویداد سه روزه، بیش از ۶۰ عرضه کننده محصولات حلال برتر از تایوان تولیدات خود را به صورت آنلاین به نمایش گذاشتند. این رویداد توجه بیش از ۴۰۰ کسب و کار از چندین کشور مانند اندونزی، مالزی، فیلیپین، امارات متحده عربی، ترکیه و برخی از کشورهای آفریقایی را به خود جلب کرد. همچنین بیش از ۵۰ جلسه ملاقات تجاری آنلاین برنامه‌‌ریزی شده بود.

در آوریل ۲۰۱۷، دولت TAITRA را موظف کرد تا مرکز حلال تایوان را راه‌اندازی و به ترویج صنعت حلال تایوان کمک کند.

 

پس از تلاش‌های فراوان، چهره تایوان به عنوان یک مقصد دوستدار گردشگران مسلمان به بهترین حد خود رسید. تایوان امسال از نظر سفرهای دوستدار مسلمانان در‌ «شاخص جهانی سفر مسلمانان (GMTI)» در بین همه کشورهای غیر عضو سازمان همکاری اسلامی پس از سنگاپور و همراه با انگلیس در رده دوم قرار گرفت.

انتشار این نظرسنجی در میان چالش‌های همه‌گیری کووید ۱۹ خبر مهیجی برای صنعت گردشگری تایوان بود

منبع:ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار