تاریخ انتشار :

رهیافتگان

حکایت مسلمان شدن مرد یهودی با دیدن بخشش حضرت فاطمه سلام الله علیها

پس از درخواست سلمان، حضرت فاطمه علیهاالسلام فرمود: «سوگند بخدا که حسن و حسین از شدت گرسنگى مضطربند و با شکم گرسنه خوابیده‏ اند و لکن خیرى را ردّ نمى‏کنم، بخصوص اینکه به خانه من آمده باشد».

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  روزى سلمان فارسى براى اجراى فرمان رسول خدا(ص) در تهیه غذا براى یک اعرابى تازه مسلمان شده، به درب خانه حضرت فاطمه علیهاالسلام رفت. پس از درخواست سلمان، حضرت فاطمه علیهاالسلام فرمود: «سوگند بخدا که حسن و حسین از شدت گرسنگى مضطربند و با شکم گرسنه خوابیده‏ اند و لکن خیرى را ردّ نمى‏کنم، بخصوص اینکه به خانه من آمده باشد».

 

سپس فرمودند: «اى سلمان! اینک این پیراهن مرا به نزد شمعون یهودى ببر و یک صاع خرما و یک صاع جو بگیر و بیاور».سلمان با پیراهن به نزد شمعون رفت و ماجرا را گفت. شمعون اشک از چشمانش جارى شد و گفت: این است زهد در دنیا و این است آنچه که موسى علیه‏السلام در تورات خبر داده بود. پس من هم مى‏گویم: اشهد ان لا اله الا الله و انّ محمدا رسول الله . سپس به سلمان صاعى از خرما و جو داد و سلمان آنها را به نزد فاطمه علیهاالسلام آورد. آن حضرت با دست خود آرد کرد  و نان پخت و به سلمان داد. سلمان عرض کرد:اى دختر پیامبر! مقدارى هم براى حسن و حسین علیهم‏السلام بردار. حضرت فاطمه علیهاالسلام در پاسخ فرمود: «چیزى را که براى خدا داده‏ ام، در آن تصرف نمیکنم».

 

ریاحین الشریعه ج۱، ص۱۳۰ تا ۱۳۴ به نقل از زندگانى صدیقه کبرى حضرت فاطمه ‏زهرا علیهاالسلام، ص۶۷ و ۶۸

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار