تاریخ انتشار :

روزنامه ایتالیایی«گازت دی مودنت»

گزارش روزنامه ایتالیایی از برپایی موکب عزاداری حسینی در شهر مودنا

یک روزنامه ایتالیایی گزارش داد: موکب عزاداری حسینی در شهر مودنای ایتالیا به راه افتاد و واقعه کربلا برای شهروندان این شهر تشریح داده شد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از c-karbala، روزنامه ایتالیایی«گازت دی مودنت» گزارش داد: ساکنان شهر «مودنا» موکب عزاداری حسینی را برای شهادت امام حسین(ع) نوه پیامبر اسلام(ص) به راه انداختند. این عزاداران در حیاط سالن ورزشی در جاده اگودا کارپی به منظور بزرگداشت واقعه عاشورا گردهم آمدند.

در این گزارش آمده است: برگزارکنندگان این مراسم برای عزاداران حسینی و ساکنان شهر مودنا به تشریح محل این واقعه و جزئیات شهادت امام حسین(ع) و یارانش و اعضای خانواده اش که تعدادشان ۷۲ نفر بود، اقدام کردند.

براساس این گزارش، برگزارکنندگان این مراسم همچنین درباره قطع کردن سر همه شهدا، اسارات زنان و کودکانی که زنده ماندند، سخنرانی کردند.

این روزنامه ایتالیایی در مصاحبه ویژه با یکی از برگزارکنندگان گفت: برپایی مراسم برای شهادت امام حسین(ع) در همه جا برگزار می شود. این درحالی که ناظران ناآگاه براین باورند که ما برای شخصی ناراحت هستیم و عزاداری می کنیم که اخیرا کشته شده است، اما یادآوری واقعه عاشورا و یاد امام حسین(ع) باعث شده است که اسلام زنده نگه داشته شود.

منبع:شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار