تازه مسلمانان
صد هزار شیعه و مستبصر در تایلند

مدیر مرکز پژوهش های اعتقادی خواستار توجه حوزه علمیه به اعزام مبلغان در کشورهای اسلامی شد و گفت: با آماری که دولت تایلند منتشر کرده، چهار هزار مستبصر شیعی در کشور تایلند وجود دارد و این امر نتیجه تبلیغ مبلغان اعزامی از حوزه علمیه بوده است.

مدیر مرکز پژوهش های اعتقادی خواستار توجه حوزه علمیه به اعزام مبلغان در کشورهای اسلامی شد و گفت: با آماری که دولت تایلند منتشر کرده، چهار هزار مستبصر شیعی در کشور تایلند وجود دارد و این امر نتیجه تبلیغ مبلغان اعزامی از حوزه علمیه بوده است. 
  
حجت الاسلام «محمد حصون» افزود: کشور تایلند  10 میلیون مسلمان دارد که صد هزار نفر آن را شیعیان و مستبصرین تشکیل می دهند. 
  
وی با بیان اینکه، هزاران نفر با تبلیغ شیخ «احمد قمی» در کشوری مانند تایلند در گذشته مسلمان شده اند خاطرنشان کرد: متاسفانه بعد از فوت این مبلغ مکتب اهل بیت (ع) کسی نبوده رهبری شیعیان را در آنجا به عهده بگیرد لذا مسلمانان به حال خود رها شده اند. 
  
مدیر مرکز پژوهش های اعتقادی با بیان اینکه اگر راه شیخ احمد قمی ادامه پیدا می کرد، امروز شاهد فراگیری اسلام در سراسر کشور تایلند بودیم بیان داشت: حوزه علمیه باید به بعد اعزام مبلغ به خارج از کشور توجه جدی کند و با تاسیس مدارس علمیه و موسسات دینی این خلاء را پر نمایند. 
  
وی اظهار داشت: حوزه علمیه باید در تربیت طلاب غیرایرانی برنامه ریزی دقیقی داشته باشد و تعدادی از آنان به صورت عمیق و گسترده به تحصیل علوم دینی بپردازند و جمعی نیز به صورت مبلغ در دوره های کوتاه مدت تربیت شده تا در کشور خود منشأ خدمت به اسلام و تشیع گردند. 
  
حجت الاسلام محمد حصون، زمینه فعالیت برای مکتب اهل بیت (ع) را در کشورهایی مانند اندونزی و تایلند بسیار مناسب بیان کرد و گفت: تا زمانی که مستبصرین و مبلغین وارد مسایل سیاسی نشوند در فعالیت های خود آزادند و به راحتی می توانند به ترویج مکتب اهل بیت (ع) بپردازند. 
  
وی هجرت بلندمدت مبلغان را در کشورهای مختلف بسیار تاثیرگذار و مثبت ارزیابی کرد و افزود: باید مبلغانی به کشورهای اسلامی اعزام شوند و با آموختن زبان های ملی و محلی در مردم تاثیرگذار باشند. 
  
وی با انتقاد از عدم اطلاعات علمی، سیاسی و اجتماعی بعضی از مبلغان در خارج از کشور یادآور شد: بسیاری از طلاب غیر ایرانی تحصیلات در حد لمعه دارند و این معلومات فقط برای اهتمام به امور روزمره دینی و برگزاری و اقامه نماز جماعت و جلسات دعا می باشد. 
 مدیر مرکز پژوهش های  اعتقادی با اشاره به توصیه های آیت الله العظمی سیستانی در توجه به رد شبهات مطرح از سوی روشنفکران غربی گفت: برای مقابله با شبهاتی که اشخاص به اصطلاح روشنفکر در جوامع اسلامی مطرح می کنند و معتقد به دین منهای سیاست هستند، این مرکز سه کتاب پیرامون رد شبهات چاپ کرده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: