تاریخ انتشار :

مصر

تبدیل شبه جزیره سینا به قطب گردشگری دینی

رسانه‌های مصر از انجام یک پروژه عمرانی بزرگ با نام «تجلّی اعظم» پرده برداشته‌اند که طی آن با انجام ۱۴ طرح عمرانی، صومعه سنت کاترین واقع در شبه‌جزیره سینا به یک مقصد گردشگری دینی در جهان تبدیل می‌شود.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از اخبار الیوم، انجام این طرح بزرگ در سرزمین سینا که در سه دین توحیدی جهان مقدس شمرده شده و خداوند در قرآن کریم به آن قسم یاد کرده است، از نگاه یهودیت محل تجلی خداوند بر حضرت موسی(ع) بوده و حضرت مسیح(ع) نیز از آن گذشته است؛ می‌تواند آن را به هدفی برای گردشگران دینی از سراسر جهان تبدیل کند.

رسانه‌های مصر تأکید کرده‌اند که دولت تلاش می‌کند تا سرزمین سینا جایگاه واقعی خود را به‌دست آورد و به همین خاطر رئیس‌ جمهور توجه ویژه‌ای به این منطقه داشته و مسئولان مصری بیان کرده‌اند که این منطقه باید ارزش واقعی گردشگری خود را بازیابد و این توجه ویژه زمینه‌ای برای آغاز طرح عظیم «تجلی اعظم» شده است که هدف اصلی آن احیای این سرزمین مقدس و جذب گردشگران دینی از سراسر جهان به این منطقه بوده که به شکلی می‌توان آن را مهد سه دین توحیدی عظیم دانست.

این طرح عظیم، شامل ۱۴ طرح فرعی عمرانی بوده و با هزینه بیش از دو میلیارد پوند مصری به شکلی سازگار با محیط‌ زیست اجرا خواهد شد و منطقه سینا را به مقصدی برای گردشگری دینی جهان تبدیل خواهد کرد.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار