تاریخ انتشار :

اندونزی

گزارش روزنامه اندونزیایی ازاعمال ویژه محبان اهل بیت  اطهار(علیهم السلام) در اندونزی

یک روزنامه اندونزیایی یک گزارش ویژه درباره کارهای محبان اهل بیت(ع) در این کشور در ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی منتشر کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از c-karbala، روزنامه اندونزیایی  intersisinews  در گزارشی درباره اعمال ویژه محبان اهل بیت  اطهار(ع) در کشورش در ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی نوشت: همزمان با ماه محرم الحرام که مصادف با ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۱۰ آگوست ۲۰۲۱ میلادی است، مومنان به خاندان به پیامبر اکرم(ص) مراسم زیارت از آرامگاه شیخ «برهان الدین اولاکان» از مبلغان مسلمان در غرب جزیره سوماترا در شهرک کربلا وابسته به شهر بنگکولو اجرا می کنند. محبان برای نماز و تلاوت قرآن کریم در این آرامگاه گردهم می آیند.

این گزارش به نقل از «احمد سیافریل» مسئول آیین های ماه محرم الحرام در اندونزی که به «بنکولن کربلا» معروف است، گفت: هربار که این ماه فرا می رسد، مومنان به آرامگاه شیخ برهان الدین و شیخ عبدالله سبیدان و سایر کسانی که در قبرستان کربلا به خاک سپرده شده اند، می روند و عزاداری و سوگواری خود را در این مکان انجام می دهند.

سیافریل گفت: مناسک محرم الحرام امسال به دلیل شرایط بهداشتی و شیوع ویروس کرونا به فاصله نماز مغرب و عشاء به صورت مختصر انجام می شود.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار