تاریخ انتشار :

قزاقستان

افتتاح کانال تلویزیونی دینی و تربیتی ویژه مسلمانان در قزاقستان

کانال تلویزیونی دینی و تربیتی «MUNARA TV» که قابلیت دریافت در سطح قزاقستان را دارا می باشد راه اندازی شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) پیشتر، هنگام اعلام وضعیت همه گیری کرونا در کشور، به ابتکار نوروزبای حاجی تاغان اولی مفتی اعظم اداره دینی مسلمانان قزاقستان ” کانال مردم” افتتاح شده بود. این کانال اطلاعات مورد نیاز و محصولات تلویزیونی آموزشی را ارائه می نمود.

در شبکه تلویزیونی ماهواره ای ملی «OTAU TV»، بر اساس ساختار اداره دینی مسلمانان قزاقستان، کانال تلویزیونی دینی و تربیتی «MUNARA TV» که قابلیت دریافت در سطح کشور را دارا می باشد راه اندازی شد. از این پس، تمامی برنامه های اداره دینی مسلمانان قزاقستان از طریق کانال تلویزیونی «MUNARA TV»پخش خواهد شد.

هدف اصلی کانال تلویزیونی «MUNARA TV» ارتقای سطح آگاهی دینی مردم ، شکل گیری ازرش هایی نظیر عشق به وطن، اخلاق خوب و ایمان و خودسازی بینندگان جوان است. بنابراین، برگزاری دروس آموزشی به صورت آنلاین نیز برنامه ریزی شده است.

روزنامه عقیدتی و آموزشی اداره دینی مسلمانان قزاقستان «MUNARA» وجود دارد. در این راستا، به فضای رسانه ای مفتیات ، کانال تلویزیونی «MUNARA TV» نیز اضافه شد. در آینده، افتتاح رادیو عقیدتی و آموزشی نیز برنامه ریزی خواهد شد.

گفتنی است، افتتاح کانال رادیو و تلویزیونی دینی در برنامه راهبردی و بلند مدت توسعه ۲۰۲۵-۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار