ملانی جئورجیدز، دیامز
دیامز رپر فرانسوی‌زبان؛ساکن شهر مدینه‌النبی شد

در سال ۲۰۰۹ کار حرفه‌ای خود را تمام کرد و سه سال بعد رسماً مسلمان شد. دیامز در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ دو کتاب درباره زندگینامه خود و فرانسه و مسلمانان منتشر کرد که در آن‌ها مسلمان آوردن خود را هم توضیح داده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) – معصومه طاهری–  ملانی جئورجیدز، نام هنری دیامز رپر فرانسوی‌زبان بود که اصلیتی فرانسوی- یونانی دارد. وی بعد از تشرف به دین اسلام در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۲ رسماً کناره‌گیری خود از حرفه خوانندگی را اعلام کرد. ویتا خواننده سرشناس ایتالیایی در مصاحبه‌ای که اخیراً با نشریه لاپرونس داشته عنوان کرده است دوست او دیامز قصد دارد برای همیشه فرانسه را ترک کند و به عربستان برود. او یک سالی می‌شود که در شهر مذهبی مدینه‌النبی در کشور عربستان ساکن است.
او در این مصاحبه گفته است: فرانسه کشور دیامز است که با آن با صدای بلند نجوا می‌کند، در رؤیاهایش است و با مردم آن زندگی می‌کند، اما به عنوان یک شهروند مسلمان از قوانین تبعیض‌آمیز آن متنفر بود و نمی‌خواست در فرانسه بماند. دیامز یکی از بهترین دوستان من بود که با مسلمان شدن موسیقی را برای همیشه کنار گذاشت ولی همچنان با هم دوست هستیم. او فرانسه را ترک کرد، هرچند زادگاهش را خیلی دوستش داشت، اما برای همیشه با آن خداحافظی کرد و در حال حاضر هم در خارج از کشور و شهر مدینه در عربستان زندگی می‌کند.
نشریه لاپرونس با یادآوری گذشته او آرزو می‌کند که روزی دیامز به فرانسه بازگردد و مانند گذشته شود. خیلی‌ها مهاجرت دیامز را با توجه به اعتراضات قبلش درباره قوانین تبعیض‌آمیز فرانسه درخصوص مسلمانان پیش‌بینی کرده بودند به‌خصوص وقتی در توییتر خود عکسی در دوبی امارات متحده گذاشته بود، تصور می‌کردند به این کشور خواهد رفت. با این وجود بسیاری از فرانسوی‌ها از این جلای وطن او متعجب شدند و برایشان سؤال پیش آمد که چرا دیامز فرانسه را ترک کرده است؟! او که فردی مشهور و شناخته شده بود؟! اما دیامز در یکی از پست‌های توییتری خود نوشته است از زندگی جدیدی که دارد خوشحال است.
او در سال ۲۰۰۹ کار حرفه‌ای خود را تمام کرد و سه سال بعد رسماً مسلمان شد. دیامز در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ دو کتاب درباره زندگینامه خود و فرانسه و مسلمانان منتشر کرد که در آن‌ها مسلمان آوردن خود را هم توضیح داده است. این دو کتاب فروشی نزدیک به ۸۰ هزار نسخه داشته و با استقبال خوبی از سوی خوانندگان مواجه شده است. در ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۲، این خواننده رپ سرشناس فرانسوی وقتی برای اولین بار بعد از مسلمان شدن با شبکه TF۱ مصاحبه کرد با حجاب و به صورت پوشیده و محجبه حاضر شد. او اعلام کرد مسلمان شده و دیگر کار موسیقی و آوازه‌خوانی او تمام شده است. چندی قبل هم یک نشریه چاپ عربی در خاورمیانه نیز در ۱۲ اکتبر در خبری آورده است ستاره سابق رپ فرانسه به مدینه در عربستان رفته است تا آنجا زندگی کند.
وقتی دیامز مسلمان شد در صفحه فیسبوک خود برای مخاطبانش نوشت: من می‌خواهم شما را در مسیر پر پیچ و خمی که رفته‌ام ببرم؛ سفری که در پایان آن به جایی نرسیدم. من همواره به دنبال خوشبختی بودم تا اینکه بتوانم خودم را پیدا کنم با این حال همچنان در عمق قلب من چیزی وجود داشت که نگرانم می‌کرد و آرام و قرار نداشتم؛ گویی چیزی در قلبم حلول کرده بود و همین باعث تولد دوباره من به دنیا شد. ویتا دوست او با هیجان می‌گوید: از انتخاب شیوه جدید زندگی او بسیار خوشحال هستم. بعضی از مردم نمی‌توانند او را درک کنند، اما او انتخابش را کرده و از این بابت هم راضی و خوشحال است. گاهی می‌شنوم که بعد از کنار گذاشتن موسیقی مردم او را فراموش کرده‌اند، اما برای من او همچنان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان این دوره جدید موسیقی است. جالب است بدانید دیامز بعد از مسلمان شدن، چون حجاب و پوشش را برگزید و موسیقی را برای همیشه کنار گذاشت شایعات و تهمت‌های زیادی درباره او ایجاد شد که مثلاً بیمار شده است و افسردگی زیادی دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: