جیم گریتین
مهندس ماداگاسکاری چگونه مسلمان و شیعه شد + تصاویر

برای اولین بار به دستور امام صادق عده‌ای از شیعیان در این جزیره، ساکن شدند و بعد از آن بود که ماداگاسکار مسکونی شد

جیم گریتین-نمایشگاه قران سال 91-بخش رهیافتگان

جیم گریتین-نمایشگاه قران سال ۹۱-بخش رهیافتگان

 

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) جیم گریتین ازاهالی کشورماداگاسکار است که درخانواده‌ای ثروتمند ومسیحی متولد شد؛ خانواده‌ متمول و سرشناس گریتین را تقریبا اکثر ماگاسکاری‌ها می‌شناسند به‌خاطراین‌که بسیارمردم‌دار و یتیم‌نوازهستند و ازنیازمندان و فقرا دستگیری می‌کنند. پدرجیم نظامی و یک ارتشی درجه‌داراست ولی با این‌وجود چندان هم سخت‌گیرنیست. یکی ازنیازمندانی که خانواده جیم، نسبت به او تفقد و دلسوزی زیادی داشتند و همواره او را اطعام می‌کردند، جوان شیرین عقلی بود که به «جیم» علاقه ومحبت خاصی داشت. یک روزکه «جیم» مثل همیشه برای جوان غذا وخوراکی می‌برد، جوان از خوردن اجتناب می‌کند جیم ناباورانه علت نخوردن غذا را از او سوال می‌کند و جوان بامهربانی جواب داد:«امروز روز اول ماه رمضان است، من مسلمانم و روزه هستم.»
بدین ترتیب این قضیه نقطه آغازی برای تحولی بزرگ و مهم در زندگی جیم جوان گردید او از این کار آن جوان کنجکاو می‌شود؛ می‌فهمد او مسلمانی است که با وجود گرسنگی و وجود آب و غذا، ‌لب فرو می‌بندد و چیزی نمی‌خورد ولی بااین حال«جیم »چیزی از اسلام نمی‌داند به‌همین خاطر درمورد اسلام تحقیق ومطالعه می‌کند تا سرانجام، به دین مبین اسلام، مشرف می‌شود بعد از تشرف نام خود را به یا موذن پیامبر اسلام (صلوات‌الله علیه‌وٱله)«بلال» می‌گذارد.
«بلال کریتین»که مهندس برق موفقی در ماداگاسکار بود موسسه‌ای فعال در زمینه رشته تحصیلی‌اش درکشور خود راه اندازی کرده بود که اکثر جوانان ماداگاسکاری آرزوی موقعیت اقتصادی و اجتماعی او را داشتند، همه را پشت سرگذاشت تا به قول خودش عطش دورنی خود را ارضاء کند؛ او اکنون سه سال است به عشق اسلام و آموختن تشیع به‌همراه همسر و فرزندش راهی ایران شده و حالا مشغول تحصیل در رشته علوم حوزوی است. بلال یا همان «جیم کریتین» مصمم است با اتمام تحصیلات حوزویش، به ماداگاسکار برگردد و به عنوان مبلغ شیعی وسرباز اسلام، ندای حقانیت دین اسلام را به گوش حق‌طلبان میهنش در ماداگاسکار برساند.
او درمورد کشورش می‌گوید: کشور من ماداگاسکار جزیره‌ای‌ در جنوب شرق آفریقاست که در اقیانوس هند قرار دارد. نزدیک‌ترین کشوربه ماداگاسکار، موزامبیک است که درچهارصد کیلومتری این کشور قرار گرفته است مردم در کشورما به دو زبان رسمی فرانسه وبومی ماداگاسکایی صحبت می‌کنند. ماداگاسکار زمان درازی مستعمره فرانسه بود ماداگاسکار تا پیش از زمان امام جعفر صادق(علیه السلام) خالی ازسکنه بود. در زمان امام، به دستور ایشان عده‌ای دراین جزیره، ساکن شدند. بعد از آن در سال ۱۹۰۰ فرانسوی‌ها به این سرزمین آمدند و آن را ماداگاسکار نامیدند. او بااشتیاق ازگذشته اسلامی و شیعی کشورش حرف می‌زند درمورد سندیت این قضیه هم می‌گوید: سندی که نشان بدهد اولین ساکنان این جزیره کوچک به دستور امام صادق(علیه السلام)، در ماداگاسکار اسکان یافتند، وجود دارد و آن هم یک قرآن بسیار قدیمی است که به دست خط مبارک امام صادق (علیه السلام) درماداگاسکار می‌باشد.
بلال همچنین معتقد است: ازآن جایی که اولین ساکنین ماداگاسکار به فرمان امام صادق (علیه السلام) به این جزیره آمده‌اند، احتمالا دین مردم این کشور ازهمان ابتدا اسلام شیعی بوده است، اما بعدها با ورود فرانسوی‌ها و اشغال ماداگاسکار، رفته رفته اکثریت مردم، مسیحی شدند حالا وظیفه ماست و باید تلاش کرد تا دوباره اسلام شیعی را در ماداگاسکار احیاء نمود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید:

  1. محمدرضا گفت:

    سلام من کانالتون رو دنبال می کنم و علاقمند ب مطالب مربوط ب تازه مسلمانان هستم. این را عرض کردم تا بعد نقدم را بگویم که خدای ناکرده سوء برداشت نشود. همان طور که می دانید دشمنان دین درصدد مبارزه با توسعه تشیع هستند. شیخ زکزاکی را که وسیله تشیع چند میلیون نفر شد به آن روز درآوردند. قطعا درصدد پیدا کردن افراد بعدی هستند تا از این به بعد قبل از اتفاق پیشگیری کنند. شاید این جوان ماداگاسکاری در آینده می توانست نقش مهمی در تشیع مردم کشورش به تشیع ایفا کند که با این خبر، شهادت نصیبش شد! لطفا قبل از انتشار اخبار به همه جوانب آن تامل کنید. شاید این مطلب را شما هم از جای دیگری کپی کرده باشید ولی به هر حال انتشار آن با توجه به نکته ای که عرض کردم، درست به نظر نمی رسد. این عزیزان دست کمی از دانشمندانی ندارند که آمریکا و صهیونیست درصدد شناسایی و حذف آن هاست. با تشکر