در اندونزی رخ داد
یک دختر تازه مسلمان کمک هزینه تحصیلی را از دست داد

یک دختر تازه مسلمان در استان سوماترای شمالی در اندونزی، به سبب آنکه به دین اسلام گرویده بود، کمک هزینه تحصیلی دانشگاهی اش را از دست داد.

به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) یک دانشجوی تازه مسلمان در سوماترای شمالی، یکی از استان های اندونزی، به سبب گرویدن به دین اسلام کمک هزینه تحصیلی اش را از دست داد.

آرنیتا ردلینا، دانشجوی دختر دریافت کننده کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه کشاورزی بوگور بود. اما پس از اینکه در سپتامبر ۲۰۱۶ به دین اسلام گروید، نامه ای از سوی شورای آموزشی دانشگاه مبنی بر لغو کمک هزینه تحصیلی دریافت کرد. به آرنیتا و خانواده اش هیچ توضیحی از سوی شورای آموزشی دانشگاه در رابطه با علل احتمالی لغو بورس تحصیلی اعلام نشده، با وجود اینکه وی بیشتر از امتیاز مورد نیاز برای دریافت این کمک هزینه تحصیلی را داشته است.

تلاش های او و خانواده اش برای احیای کمک هزینه تحصیلی ناکام ماند و سرانجام مجبور به شکایت توسط یک سازمان حقوقی شدند. گفتنی است وی در صورتی که نتواند کمک هزینه را دوباره به دست آورد، به دلیل مقروض بودن به دانشگاه از تحصیل محروم خواهد ماند.

مادر آرنیتا که به دین اسلام نگرویده می گوید که او و خانواده اش برای پس گرفتن حقوق از دست رفته دخترشان تلاش می کنند حتی با وجود اینکه خودشان مسلمان نیستند.

وی افزود: او یک فرد بالغ است و این انتخاب خودش است. ما از او خواستیم که حتی با وجود باورهای متفاوت از خانواده اش جدا نشود و الان رابطه ما نزدیک تر از همیشه است.

لازم به ذکر است دادن کمک هزینه تحصیلی بر مبنای باورهای مذهبی، امری رایج در اندونزی محسوب می شود و پیش از این نیز دولت اندونزی در این رابطه مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: