همایش دو روزه ای با عنوان
«نقش دانشگاه های اسلامی در ترویج عقیده و تاثیر آن ها در وحدت امت اسلامی»

همایش دو روزه «نقش دانشگاه های اسلامی در ترویج عقیده و تاثیر آن ها در وحدت امت اسلامی» با حضورت شخصیت های اسلامی کشورهای مختلف در دانشگاه اسلامی اسلام آباد برگزار شد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از zarorat، دانشگاه بین المللی اسلامی اسلام آباد در پاکستان همایش دو روزه ای با عنوان «نقش دانشگاه های اسلامی در ترویج عقیده و تاثیر آن ها در وحدت امت اسلامی» برگزار کرد.

این همایش بین المللی که به وسیله دانشکده اصول دین این دانشگاه برگزار شده بود، شاهد حضور گسترده شخصیت های برجسته اسلامی، دانشگاهیان، دیپلمات ها، سرپرست های سازمان های بین المللی، محققان، نمایندگان رسانه ای و متخصصانی در این زمینه بود.

دکتراحمد یوسف الدرویش، رئیس دانشگاه بین المللی اسلامی اسلام آباد در این نشست، طی سخنانی گفت: این دانشگاه همیشه نشانه ای از وحدت امت اسلامی بوده و همیشه تمامی کشورهای اسلامی جهان چه از طریق دانشجویان و چه اعضای عملی با نمایندگانی از این دانشگاه در ارتباط بوده اند.

وی در رابطه با موضوع همایش گفت: این مهم است که به موضوع وحدت میان امت های اسلامی رسیدگی شود چرا که این مسئله مهمترین اصل در رابطه با جوامع اسلامی امروزه محسوب می شود.

مدیر دانشکده اصول دین در این دانشگاه نیز ضمن قدردانی و سپاس از میهمانان همایش، از قوانین و اهداف همایش حمایت کرد.

منبع:حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: