اسلام هراسی
رهبران اسلامی؛ به بهانه تروریسم در فرانسه دستگیر می ­شوند

ما می­ خواهیم تا از طریق سخنرانی و مهارت کلامی اقدام کنیم و با دیدار از این جوانان افراط گرا در زندان با استدلال و منطق از اسلام بگوییم که تنها به عهده رهبران اسلامی است، اما این شیوه  کار اصلا به نفع سکولاریسم نیست برای همین روشنگری ملت و دفاع از ارزشهای اسلامی را  ممنوع می ­کنند و متهم به یهودی ستیزی و افراط گرایی می ­شویم.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   معصومه طاهری -به دنبال دستگیری عده ­ای از رهبران مسلمان در فرانسه به دلیل سخنرانی­های ضد یهودی و ضد تروریست، جمعی از شخصیت های اسلامی این کشور طوماری نوشته و امضا کردند در بخشی از آن آمده است:

ما امضاکنندگان ابتدا به همه هموطنان تسلیت می­گوییم که به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تاثیر تروریسم و جنایات ضد یهودی قرار گرفته ­اند و کشور ما  کورکورانه تحت تاثیر آنها است. اگر تصمیم گرفتیم صحبت کنیم به این دلیل است که وضعیت برای ما خیلی غیرقابل قبول است  به این ترتیب که امروز سکوت ما به معنای قبول شرایط و اتهامات است هرچند تاکنون این سکوت جای تعجب دارد .

ما به عنوان فرانسوی متاثر از تروریست نفرت انگیز هستیم چیزی که همه را تهدید می کند. ما مسلمانیم مانند سایر ادیان خواهان صلح و آرامش هستیم و از اینکه دین ما را به بدی معرفی کرده ­اند ناراحتیم همچنین به عنوان  رهبران اسلامی خشمگین می شویم از اینکه می بینیم عده ای نادان، آشفته و بیکار به دنبال تخریب اسلام هستند وجوانان ساده لوح را به راحتی با ایدئولوگهای خود شکار می­ کنند تا اسلامی هرج ومرج طلب و خشن را نشان بدهند؛ جوانانی که به اسم شهادت در مسیری غلط خودکشی می­ کنند تا از غم و درد نجات پیدا کنند درحالی که شهادت  یک عمل الهی و مرگی آگاهانه برای اجرای عدالت است نه اینکه فرد برای رهایی از رنج تحریک شود و ما او را از این وسوسه مرگبار هشدار می دهیم و از او می­ خواهیم سخنان پیامبر اسلام را بخواند و بشنود زمانی که فرمود: « مسلمانی که زندگی فرد بی­گناهی را به خطر بیندازد عطر بهشت را استشمام نخواهد کرد.» پس اگر با ظلم به دیگران می­ خواهند به بهشت و نزد حوریان بروند  مسیر اشتباه جهنم را  خواهند رفت.

بیش از دو دهه است که اسلام را با اعمال خشونت بار معرفی کرده ­اند و مسلمانان را باعث هرج و مرج مذهبی در جامعه می ­دانند وضعیت سرطانی که اغلب رهبران اسلامی با سکوت ناخواسته به آن  کمک کرده­اند. بسیاری از سخنرانان اسلامی ما هنوز متوجه نیستند زمان تغییر کرده و سخنرانی ­های آنها می ­تواند به روح و روان جامعه بدتر اثر منفی بگذارد. ما از آنها خواسته ایم که اسلام در درجه اول است.

ما از همه هموطنان به خصوص روشنفکران و سیاسیون می­خواهیم تا تشخیص بهتری داشته باشند از آنجا که این اعمال جنایتکارانه  به صورت کلیشه ای توسط رسانه ها به نام اسلام در ذهن حک شده انتظاری نمی ­رود که به طور عمومی گفته شود این قرآن است که دستور قتل و کشتار داده است. این ایده مرگبار خشونت غیرقابل قبول است و این یعنی یک مسلمان در صورتی می­ تواند مسلمان رفتاری صلح آمیز داشته باشدکه از دین خود  دور شود و یک فرد سکولار و بی دین باشد به عبارتی مسلمان واقعی تنها می تواند مسلمان و یک شهروند بالقوه خطرناک باشد!! و این ایده­ که اسلام به طور غریزی با غرب  و نظام جمهوریت مخالف است دقیقا همان چیزی است که برذهن جوانان نادان و بدون فرهنگ مذهبی غالب می شود و ما رهبران اسلامی با این نادانی­ها  روبرو هستیم

 داعش نوعی بزهکاری مذهبی اتفاقی است که برای ما عجیب و غیرقابل قبول است که جوانانی با ترکیبی از جرم و مذهب روبرو هستند و به نام دین، وحشیانه جنایت می­کنند؛ بنابراین باید عمیق­تر درباره این رادیکالیزم مذهبی اقدام کرد از سیاستگذاران تا خانواده­ها، مدرسه، پلیس و… هرکس خود را مسئول بداند.رهبران اسلامی به تنهایی نمی­توانند کاری کنند زیرا آنها با اشکال جدیدی از دینداری مواجه هستند که شکل مذهبی ندارد. این چالشی است که روز به روز هم بیشتر نفوذ پیدا می­ کند به همین دلیل باید روشنگری کرد و به صورت مستقیم و غیرمستقیم  از افراط گرایی مذهبی که منجر به تروریسم است جلوگیری کرد؛ از سوی دیگر این مسئله برخلاف نظر سکولاریزم نیست لذا قصد داریم  تا مهارت­ها و تجارب دینی خود را در اختیار جامعه بگذاریم و با هرگونه تهدید تروریستی که به دروغ به اسلام نسبت می­ دهند مقابله کنیم.

هموطنان! ما می­ خواهیم تا از طریق سخنرانی و مهارت کلامی اقدام کنیم و با دیدار از این جوانان افراط گرا در زندان با استدلال و منطق از اسلام بگوییم که تنها به عهده رهبران اسلامی است، اما این شیوه  کار اصلا به نفع سکولاریسم نیست برای همین روشنگری ملت و دفاع از ارزشهای اسلامی را  ممنوع می ­کنند و متهم به یهودی ستیزی و افراط گرایی می ­شویم. در نهایت  بر اعتراض خود باقی می مانیم و تلاش می­ کنیم  دشمن را شکست بدهیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: