«صالح محمد» یکی از پژوهشگران معروف جهان اسلام و نماینده حسینیه رسول اعظم(صلی الله علیه واله) در نیجریه
تشبیه “گسترش تشیع” به “سرعت موشک” در نیجریه

وهابیت درخصوص افزایش تعداد شیعیان در نیجریه می‌گویند که مذهب تشیع همچون سرعت موشک در حال انتشار است و با اقدامات آنان و مصرف کردن هزینه های مالی زیاد در راستای متوقف کردن این انتشار، تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده اند.

نیجریه

نیجریه

 

 

 

به گزارش رهیافتگان : به نقل از ابنا ـ «صالح محمد» یکی از پژوهشگران معروف جهان اسلام و نماینده حسینیه رسول اعظم(صلی الله علیه واله) در نیجریه که برای شرکت در دهمین جشنواره بین‌المللی «بهار شهادت» به کربلای معلی سفر کرده است اظهار داشت: این همایش فرصت بزرگی است تا فرهنگ اهل‌بیت(علیهم السلام) را از این مکان نورانی توسط این تعداد از مومنان و کسانی که به قدر و منزلت ایشان آگاهند را به جهان منتشر نماییم.

وی افزود: ما در حسینیه رسول اعظم(صلی الله علیه واله) به نشر فکر و فرهنگ اهل‌بیت(علیهم السلام) می‌پردازیم و در این همایش شرکت کردیم تا با فعالیت‌های دیگر برادران شیعه و نقطه نظرات آنان آشنا شویم.

صالح محمد ادامه داد: برگزاری اینگونه همایش‌ها ملت‌های مسلمان جهان را به هم نزدیکتر می‌نماید و هنگامی‌که مبلغان و پژوهشگران در نزدیکی هم و با منطقی صحیح و با حضور نمایندگان دیگر مذاهب اسلامی به مطرح کردن موضوعات مختلف بویژه امام حسین(علیه السلام) می‌پردازند، به آشنایی بیشتر مردم به اهل‌بیت عصمت و طهارت و مذهب تشیع تاثیر مثبتی می‌گذارد.

وی در پایان گفت: وهابیت درخصوص افزایش تعداد شیعیان در نیجریه می‌گویند که مذهب تشیع همچون سرعت موشک در حال انتشار است و با اقدامات آنان و مصرف کردن هزینه های مالی زیاد در راستای متوقف کردن این انتشار، تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده اند، و برگزاری این‌گونه همایش‌ها در گسترش اقدامات و نشر مقالات و پژوهش‌ها به دورترین نقاط جهان تاثیر مثبتی دارد.

گفتنی است دهمین جشنواره بین‌المللی «بهار شهادت» با شعار «امام حسین(علیه السلام)، بهترین هدایت کننده» به همت آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) و حضرت عباس(علیه السلام) همزمان با ایام ولادت امام حسین، حضرت عباس و امام سجاد (علیهما السلام) در کربلای معلی برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: