با مشارکت شبکه جهانی سحر و دفتر نمایندگی صدا و سیما در بوسنی و هرزگوین
مسابقه نامه کودکان بالکان به خدا

مسابقه‌ نامه‌ای به خدا برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی کشورهای منطقه بالکان با همکاری چند نهاد ایرانی، توانایی‌های این گروه در نگارش دلنوشته‌های خود برای خدا را می‌آزماید.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از سایت dijalogin.tv؛ این مسابقه هفته گذشته با مشارکت شبکه جهانی سحر و دفتر نمایندگی صدا و سیما در بوسنی و هرزگوین و با همکاری سایت dijalogin.com و کالج فارسی بوسنیایی گلستان بوسنی در سالن این کالج در سارایوو کلید خورد و قرار است در دیگر کشورهای حوزه بالکان(بوسنی وهرزگوین، صربستان، کرواسی، مونته نگرو، اسلوونی و کوزوو) نیز برگزار شود.

مسابقه نامه کودکان بالکان به خدا در قالب طرح سؤال، توصیف، ستایش، سخن گفتن و بیان احساس به پروردگار در دوره ابتدایی برگزار خواهد شد. دانش‌آموزان کلاس‌های اول و دوم ابتدایی می‌توانند آثار خود را به صورت نقاشی ارائه دهند.


پس از انتخاب آثار برتر، برگزیدگان با برپایی جشن دانش آموزی معرفی می شوند و اسامی آنان از شبکه سحر بالکان و تلویزیون های دولتی کشورهای منطقه و همچنین سایت دیالوگین اعلام خواهد شد.

به بیش از ۱۰۰ نفر از برگزیدگان این مسابقه جوایز نفیسی از جمله لپ تاپ، تبلت، دوچرخه، میز تحریر، لوازم ورزشی، مجموعه کامل لوازم التحریر و لوازم سرگرمی و کمک آموزشی اهدا و همچنین آثار برگزیده این مسابقه، به همت سایت دیالوگین و حمایت کالج فارسی-بوسنیایی در کتابی چاپ و منتشر می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه تا چهارم خرداد سال آینده(۲۵ می ۲۰۱۸) فرصت دارند، در آن شرکت و برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس dijalogin.com مراجعه کنند.

نتایج نهایی اسامی برندگان این مسابقه ۱۱ خردادماه سال آینده(اول ژوئن ۲۰۱۸) در سایت dijalogin.com اعلام خواهد شد.

بنا بر این گزارش، در مسابقه سارایوو پس از بررسی‌های به عمل آمده، ۲۰ نامه از میان ۷۷ شرکت کننده انتخاب شدند که به نفرات اول تا سوم جوایز نفیسی شامل تبلت (۱۰ و ۸ و ۷ اینج ) توسط سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین و همچنین به نفرات چهارم تا بیستم نیز هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

متن نامه نفر اول در سارایوو

نفر اول پس از دریافت جایزه نامه خود را برای حاضرین خواند نامه وی به حدی صمیمانه و احساسی نوشته شده بود که اشک حاضرین در جلسه و افراد حاضر روی سن را درآورد وی در بخشی از نامه احساسی که باعث گریه همگان شد ، نوشته بود :

من می‌دانم که تو منو دوست داری خدای من. چه چیزهای زیبایی که به من ندادی. مدرسه خوبی دارم، معلمان خوب، درسهامو خوب می‌خوانم. شکولات هم که همیشه دارم. …دیگر چه بخوام…یه خواهشی از تو داشتم. کمی خجالت می‌کشم ولی می‌دانم که تو همیشه حاضری حرفهای منو بشنوی. پروردگارم، از تو می خواهم به همه بچه ها در سراسر جهان کمک کنی. من و آبجی‌ام در تلویزیون دیدیم و شنیدیم که بچه‌های زیادی در این عالم هستند که پدر و مادر ندارند و غذا ندارند و حتی مدرسه هم نمی‌توانند بروند و بازی هم نمی‌توانند بکنند. خدای من به تو التماس می‌کنم همه دختران و پسران این عالم را حفظ کنی. خدای متعال، همه مامانها و باباهای بچه‌های عالم را حفظ کن. ازت خواهش می‌کنم کاری کنی که همه بچه‌ها در آرامش به مدرسه بروند و غذا بخورند و با بچه های دیگر بازی کنند. به همه بچه‌ها چنین زندگی زیبایی را فراهم کن که به من هم دادی. من هم قول می‌دهم بیشتر برایت بنویسم. چه زیباست اینکه آدم کسی را داشته باشد که مراقبش هست و تو همیشه مراقب من هستی.
دوستت دارم خدای من
راستی تا یادم نرفته به پیامبر عزیزم سلام من را برسان و اشتباهاتم را ببخش

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: