بمبئی
انتشار کتاب «حدیث بیداری»، زندگینامه امام خمینی به انگلیسی در هند

خلاصه کتاب «حدیث بیداری» نگاهی به زندگینامه امام خمینی (ره) به زبان انگلیسی از سوی خانه فرهنگ ایران در بمبئی، چاپ شد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی به منظور انتقال پیام انقلاب اسلامی ایران به فرهیختگان و مراکز علمی و فرهنگی این کشور، خلاصه کتاب «حدیث بیداری» نگاهی به زندگینامه آرمانی علمی و سیاسی امام خمینی (ره) نوشته حمید انصاری به زبان انگلیسی ترجمه و چاپ کرد.

این اثر شامل سرفصل‌ها و مهمترین وقایع دوران زندگی امام خمینی (ره) از تولد تا رحلت با نگاهی تحلیلی و در عین حال اجمالی است و به بیان روند حوادث، اصالت اندیشه امام خمینی و تأثیر بُعد ‏معنوی و علمی امام خمینی (ره) در مسیر زندگی و مبارزات ایشان تأکید شده است.

جامعیت، وحدت شخصیت و انسجام مکتب فکری امام خمینی (ره) است که قیام او و انقلاب اسلامی ایران را فراتر از مسائل و تحولات یک کشور و یک جامعه تفسیر می‌کند، پس بررسی مقطعی خاص و یا بعدی از شخصیت او کافی برای شناخت اندیشه و راه و رسمش نیست و آن بزرگ را باید در تمامیت عقیده و ایمان و عملش و در همه ادوار زندگیش شناخت.

این خلاصه کتاب، گذرا بر آن عرصه وسیع و رفیع نگاهی دارد و بسیار در شناخت عوامل تشکیل دهنده انقلاب اسلامی که امام (ره) پایه‌گذار آن بود مفید است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: