جولیا(آیسیل) بانوی رهیافته روس:
ازدواج در اسلام در دیدگاه بانوی تازه مسلمان روس

زنان در اسلام مانند الماس هستند، خداوند این قانون را برای حمایت از آنها ایجاد کرده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   گروه ترجمه سایت رهیافتگان–مترجم افسانه دهداری

نام من جولیا و نام مسلمانی ام آیسیل است. اهل روسیه ام و خوشحالم که به دین اسلام روی آورده ام.

سبک زندگی ام بعد از گرایش به دین اسلام به بهترین صورت تغییر نمود زیرا وجود خداوند را باور کردم و این باور به من قدرت می داد و هر چیزی که درخواست می نمودم خداوند با گذشت زمان آن را به من می داد. بسیار سپاس گزار هستم و ان شاء الله همه ی مردم این احساسات را درک خواهند نمود.

ازدواج در دین اسلام:

البته که ازدواج در اسلام را به روشی کامل مشاهده نمودم زیرا این یک سیستم کامل از سوی خداوند برای هر زوجی است.

اول از همه زنان در اسلام مانند الماس مورد حفاظت قرار می گیرند. آنها به روش های متفاوتی مورد حفاظت هستند. حتی قبل از ازدواج، از مرد خواسته می شود کارهای زیادی برای ازدواج با زن انجام دهد و زن با کیف کوچکی از لباس به خانه ی همسرش می آید و مرد باید با تمام وجودش او را مورد توجه قرار دهد.

هم چنین اگر در این زندگی اتفاق بدی برای زن روی دهد، اسلام بعد از طلاق یا هر پیشامد بدی زن را مورد حمایت قرار می دهد.

در اسلام، حقوق مرد بسیار آسان تر از حقوق زن است. و برای زنان، زن بودن آسان تر از شوهر بودن است زیرا شوهر تعهدات زیادی نسبت به همسرش دارد اما  زن تنها باید به حرف همسرش گوش کند، هم دردش بوده، به او علاقه داشته باشد و البته او را مورد حمایت قرار دهد و مادر و همسری خوب باشد.

حضرت محمد (ص) با همسرانش بسیار مهربان بوده و حتی زمانی که همسرش عایشه می خواسته سوار بر شتر شود حضرت محمد مانند یک پله برای او بوده و بر روی زانویش ایستاده تا همسرش سوار بر شتر شود.

این کار برای پیامبر مایه ی شرمساری نبوده؛ پیامبر مغرور نبوده است و اگر به مطالعه در مورد چگونگی رفتار او با همسرانشان در خانه بپردازید و اینکه چگونه در کارها به آنها کمک می نمودند متوجه خواهید شد که امروزه الگویی برای مردان است.

فریب رسانه ها را نخورید.

زمانی که به اسپانیا برگشتم، یک سال را صرف خواندن کتاب ها و تماشای ویدئوهای بسیاری از یوتیوب و تحقیق و بررسی آنلاین نمودم… مذهبم تغییر نکرد، اما تنها یافتم مذهب چیست زیرا تنها درک من از دین و مذهب از طریق مردم کشورم بود.

گروه ترجمه سایت رهیافتگان–مترجم افسانه دهداری

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: