دومین کنفرانس سالانه رسانه های مسلمان در نیجریه
نقش رسانه در معرفی مسلمانان

علمای مسلمان در نیجریه تاکید کردند که مسلمانان باید نهادهای رسانه ای خود را برای معرفی اسلام واقعی داشته باشند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از « vanguardngr » ،شماری  از علمای اسلامی در نیجریه در دومین کنفرانس سالانه رسانه های مسلمان که در لاگوس برگزار شد، از رسانه های این کشور خواستند تا ارائه گزارش های عادلانه از مسائل مربوط به اسلام و مسلمانان را تضمین کند.

«الحاج لیاد تلا» روزنامه نگار و محقق اسلامی در این باره گفت:گزارش های ارائه شده از مسائل مربوط به اسلام و مسلمانان همواره دچار مشکل بوده است چرا که بیشتر رسانه های نیجریه را غیر مسلمانان اداره می کنند.

او در مقاله اش تحت عنوان «تحلیل گزارش های مربوط به اسلام و مسلمانان در نیجریه» از مسلمانان خواست تا تلاش بیشتری برای معرفی خود و اسلام واقعی در این کشور داشته باشند.

وی افزود:این حقیقت است که مسلمانان به اندازه کافی در رسانه ها معرفی نشده اند، اما ما می توانیم با کار حرفه ای، این روند را تغییر دهیم.

پروفسور «لاکین اکینتولا» ،هماهنگ کننده امور سازمان حمایت از حقوق مسلمانان و یکی دیگر از علمای برجسته در نیجریه هم رسانه های این کشور را متهم به معرفی غلط مسلمانان در موقعیت های مختلف کرد.

او از مسلمانان نیجریه خواست تا نهادهای رسانه ای خود را داشته باشند و از سوی دیگر به اتحادیه روزنامه نگاران این کشور هم توصیه کرد تا روزنامه نگارانی را که به عمد گزارش های کذب و غلط را منتشر می کنند،تحریم کنند.

اکینتولا افزود: رسانه های نیجریه بیشترین بی عدالتی را در حق مسلمانان روا کرده اند و در بسیاری از موارد به عنوان تروریست به آنها اشاره می کنند.

هماهنگ کننده امور سازمان حمایت از حقوق مسلمانان همچنین گفت: من توصیه می کنم که روزنامه نگاران مسلمان نهادهای رسانه ای خود را برای مقابله با این بی عدالتی ها داشته باشند.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: