به روایت کانال تا انتهای افق
مستند جالب و ابتکاری در مورد زندگی با مسلمانان در غرب

خانمی که در منچستر زندگی می کند و تصمیم می گیرد یک هفته با یک خانواده مسلمان زندگی کند و ببیند این مسلمانان چه کسانی هستند!

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) خانم رئیسی دانشجوی دکتری در فرانسه در کانال تلگرامی خود (تا انتهای افق) نوشت:  فیلم مستندی دیدم از خانمی که در منچستر زندگی می کند و تصمیم می گیرد یک هفته با یک خانواده مسلمان زندگی کند و ببیند این مسلمانان چه کسانی هستند!
در بدو ورود به منزل آنها می پرسد قانون خاصی در خانه دارید؟
می گویند: نه. ما فقط مشروب و گوشت خوک نمی خوریم.
خانم می گوید: من ولی وقتی خیلی خسته ام یا استرس دارم می نوشم… و صاحبخانه می گوید: ما خب خستگی مان را با چیزهای دیگر برطرف می کنیم. مثل صحبت با دوستان، دعا کردن و… کارهای زیادی جایگزین مشروب داریم که انجام دهیم.

در صحنه ای مادر خانه کلمه سلام را توضیح می دهد: السلام علیکم؛ به معنی طلب سلامتی و صلح برای مخاطب خود.
در صحنه ای دیگر از دخترها می پرسد: شما دوست پسر ندارید؟ می گویند: نه!
خانم می گوید من تا این سن شاید بیش از بیست دوست پسر داشتم! دلتان نمی خواهد؟ دلتان تنگش نمی شود؟! می گویند: ما اینطور زندگی کردیم وبرایمان عادی است. احساس نیاز نمی کنیم و نداشته ایم که حالا دلمان تنگش شود. هر زمان هم بخواهیم یک نفر را انتخاب می کنیم و با او ازدواج می کنیم و تا آخر عمر در کنار همین یک نفر زندگی می کنیم.

این فرد تصور می کرده که زنان مسلمان در خانه هم حجاب دارند! اما وقتی شب به خانه می رود و همه را بدون حجاب می بیند ذوق زده می شود و تعجب می کند. آنها می گویند ما در مقابل خانواده خود و دوستان دخترمان حجاب نداریم.(البته دوربین فقط چهره زن مهمان را نشان می دهد)

هنگام نماز می شود و پسر کوچک خانواده اذان می دهد تا نماز بخوانند. این زن می گوید من همیشه این صحنه را در فیلم ها دیده ام که بعدش میخواهند جایی را منفجر کنند… اما مادر خانواده می گوید که نه! ما پنج بار برای عبادت خدا این کار را انجام می دهیم و اصلا آنچه در فیلم ها می بینید زندگی حقیقی ما مسلمانان نیست.

این خانم تصمیم می گیرد صورتش را گریم کند و با صاحبخانه به جمع مسلمانان برود که مسلمانان را با رفتار واقعی شان مشاهده کند. داستان های بسیار جالبی اتفاق می افتد.که شرحش طولانی می شود.

در نهایت تصمیم می گیرد با حجاب به محله زندگی خود برود و عکس العمل مردم محله شان را ببیند. متاسفانه خیلی ها به او حرف های زشت می زنند و این خانم گریه اش می گیرد و احساس ناراحتی می کند. اما در این میان یک خانم غیر مسلمان به او نزدیک می شود و با بغض عذرخواهی می کند و می گوید که از رفتار همشهری هایش شرمنده است.

به مرور این خانم با تجاربی که به دست می آورد می گوید: مسلمانان هم مثل همه ما هستند، ما با هم هیچ فرقی نداریم. ما تصورات غلطی از آنان داریم و…

هم مردم غرب را مرعوب کردند هم مردم شرق. یک فرانسوی مسلمان به من گفت: نگاه نکن با تو خوب برخورد می کنند. در دلشان از شما خوششان نمی آید. پوشش شما برایشان بسیار عجیب است و فکر می کنند پدر یا شوهرتان مجبورتان می کند. می گفت: بخاطر حوادث تروریستی هم که تصور می کنند شما تهدید هستید و زیر پوششتان مواد منفجره ممکن است داشته باشید.

اول سالهای متمادی فیلمهایی ساختند و به تصویر کشیدند: فردی را که در حال نماز است و بعد خود را مهیای عملیات انتحاری می کند … بعد هم در عالم واقع شیطان صفت هایی را در پوشش اسلام به جان مردم انداختند و این فضا را برای مردم جهان از ما ایجاد کردند.

دو نکته قابل توجه است:
۱٫ رشد اسلام و نفوذ آن در این کشورها بیش از آن چیزی است که ما مطلع هستیم؛ لذا به مذبوحانه ترین کارها دست می زنند تا مردم را از اتحاد با مسلمانان و گرایش به عقایدشان بازدارند.

۲٫ مردم غرب و شرق هم قربانی نقشه های شیطانی گروه هایی هستند که این کشورها را دست گرفته اند. اما حقیقت تا همیشه پنهان نمی ماند. آنها نمی توانند با دهان هایشان نوری که با اراده ی الهی همه جا را دارد در بر می گیرد خاموش کنند.

 

متن انگلیسی این گزارش را در سایت انگلیسی زهیافته مطالعه کنید

<

>

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: