دانشگاه ميشيگان
برنامه‌ای با هدف افزایش شناخت غیرمسلمانان از آموزه‌های حقیقی قرآن

انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه میشیگان آمریکا برنامه‌ای با هدف افزایش شناخت غیرمسلمانان از آموزه‌های حقیقی قرآن و نحوه سوءاستفاده گروه‌های تروریستی مانند داعش از این کتاب آسمانی برگزار کردند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه خبری دانشگاه میشیگان؛ برنامه شناخت قرآن یکی از برنامه‌های «هفته شناخت اسلام» بود که از سوی انجمن دانشجویان مسلمان با هدف مقابله با افزایش تنش‌ها و تعصبات ضداسلامی در آمریکا برگزار شد.

بنابر آمارهای منتشر شده، حملات و جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در آمریکا که در سال گذشته به بیشترین میزان خود رسید ، همچنان در حال افزایش است.

هفته شناخت اسلام دانشگاه میشیگان به مدت ۶ روز برگزار شد و علاوه بر برنامه آشنایی با قرآن، سخنرانی‌ها و سمینارهایی در مورد مسلمانان برگزار شد و هر شب با پذیرایی از دانشجویان، یک کشور مسلمان به آنان معرفی می‌شد.

محمد خلیل، استاد ادیان دانشگاه میشیگان نیز در یکی از شب‌ها برای جمعیت زیادی از دانشجویان شرکت‌کننده در مورد تروریستهایی مانند داعش و تحریف آموزه‌ها و قوانین اسلامی توسط آن‌ها برای توجیه اقداماتشان سخنرانی کرد. محمد خلیل کارشناس حوزه اندیشه و فرهنگ اسلامی است.

بتول صادق، نائب رئیس انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه میشیگان دراین باره گفت: در حال حاضر گفتمانی منفی علیه مسلمانان وجود دارد. با برگزاری این برنامه‌ها قصد داریم که به تدریج ریشه این تصورات منفی را از بین ببریم

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: