رایزنی فرهنگی ایران در آتن
برگزاری کنفرانس علمی «انسان‌شناسی در حکمت اسلامی و فلسفه یونان»

کنفرانس علمی «انسان‌شناسی در حکمت اسلامی و فلسفه یونان» با همکاری دانشکده فلسفه دانشگاه آتن و رایزنی فرهنگی ایران در آتن، برگزار می‌شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی ایران در آتن (۷ آذرماه) ضمن حضور در دانشکده فلسفه دانشگاه آتن با خانم کالامنگاس، رئیس این دانشکده، دیدار و درباره نحوه توسعه همکاری‌ها از جمله برگزاری کنفرانس علمی «انسان‌شناسی در حکمت اسلامی و فلسفه یونان» بحث و تبادل نظر کرد.
حلمی در سخنانی، آمادگی رایزنی فرهنگی ایران در آتن برای همکاری در زمینه‌های علمی و فرهنگی به خصوص کنفرانس فلسفی با همکاری دانشکده فلسفه دانشگاه آتن را اعلام کرد و گفت: ما می‌توانیم تعداد سه تا ۴ استاد فلسفه از ایران برای شرکت در این کنفرانس دعوت کنیم.
رایزن فرهنگی کشورمان افزود: در این کنفرانس می‌توان مقالاتی توسط اساتید دو طرف درباره موضوع مورد توافق ارائه کرد.
خانم کالامنگاس، رئیس دانشکده فلسفه دانشگاه آتن، علاقمندی خود را برای توسعه روابط و همکاری‌های علمی بین مراکز علمی دو کشور ایران و یونان به خصوص دانشکده فلسفه دانشگاه آتن با مراکز دانشگاهی و فلسفی جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد.
وی با استقبال از توسعه همه‌جانبه روابط با مراکز علمی و هنری ایران، پیشنهاد اجرای یک برنامه هنری و یک نشست علمی را داد و گفت: با مشارکت و همکاری دپارتمان موسیقی این دانشکده و رایزنی فرهنگی ایران در یونان می‌توانیم برنامه مشترکی با حضور هنرمندان موسیقی سنتی ایران، داشته باشیم.
خانم کالامنگاس اظهار کرد: در این برنامه هنری ضمن آشنایی مردم یونان و دست‌اندرکان هنر موسیقی این کشور با موسیقی سنتی ایران، اجرای مشترکی با شرکت نوازندگان ایرانی و یونانی برای اساتید، دانشجویان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی دانشگاه صورت می‌گیرد تا با هنر موسیقی سنتی ایران از نزدیک آشنا شوند
منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: