توسط آستان مقدس حسینی؛
تاسیس مرکزی برای نشر تعالیم اسلامی و علوم اهل بیت درافغانستان

شعبه آموزش و تبلیغات دینی آستان مقدس حسینی اعلام کرد به زودی توسط این آستان مقدس یک مدرسه دینی در افغانستان ساخته خواهد شد تا مرکزی برای نشر تعالیم اسلامی و علوم اهل بیت(ع) باشد.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   شعبه آموزش و تبلیغات دینی آستان مقدس حسینی اعلام کرد به زودی توسط این آستان مقدس یک مدرسه دینی در افغانستان ساخته خواهد شد تا مرکزی برای نشر تعالیم اسلامی و علوم اهل بیت(ع) باشد.

شیخ فاهم ابراهیمی از مسئولان حرم مطهر در این زمینه گفت: هماهنگی های لازم برای ساخت این حوزه علمیه با مدرسه دینی امام حسن مجتبی(ع) در افغانستان انجام شده است.

وی افزود: آستان مقدس حسینی تمام امکانات لازم برای ساختن و افتتاح یک مدرسه دینی و سایر نیازهای آن مانند نقل و انتقال و تهیه غذا و مسکن برای طلاب را بر عهده گرفته است و در هماهنگی ها و مذاکراتی که با حوزه علمیه امام حسن مجتبی در افغانستان صورت گرفته راه حل هایی برای از بین بردن تمام موانع موجود بر سر ساخت این مدرسه دینی اندیشیده شده است.

شیخ ابراهیمی گفت: حمایت های معنوی حرم مطهر حسینی نیز قبل و بعد از ساختن این مدرسه ادامه دارد و این به خاطر اهمین نشر علوم اهل بیت(ع) در افغانستان می باشد.

وی افزود: پیش بینی ما این است که ۴۰۰ طلبه بتوانند در این مدرسه مشغول به تحصیل حوزوی شوند.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: