کیتی فریمن،
ساخت مستند «هفته من به عنوان یک مسلمان» که توسط شبکه چهار تلویزیون انگلیس

کیتی فریمن، زن غیرمسلمان انگلیسی می‌گوید: تجربه یک هفته زندگی به عنوان یک مسلمان در منچستر، چشمانم را به روی اسلام‌هراسی باز کرد.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از روزنامه منچستر ایونینگ نیوز؛ فریمن یک کمک پرستار است که تصمیم می‌گیرد به عنوان یک تجربه اجتماعی با ساخت مستند «هفته من به عنوان یک مسلمان» که توسط شبکه چهار تلویزیون انگلیس ساخته می‌شود، همکاری می‌کند.

کیتی فریمن که ۴۳ سال سن دارد، پس از گرفتن این تصمیم شروع به پوشیدن حجاب می‌کند.

وی می‌گوید: خود من تعصباتی داشتم که منجر به ترسیدنم از مسلمانان شده بود اما شرکت در این برنامه، دیدگاه‌های من را تغییر داد و چشمانم را به روی اسلام‌هراسی باز کرد.

در جریان این برنامه فریمن به مدت یک هفته با یک خانواده مسلمان زندگی می‌کند و همین مسئله نیز شناخت وی را نسبت به مسلمانان افزایش داده و دیدگاهش را تغییر می‌دهد.

وی می‌گوید: یک روز هنگامیکه با حجاب در خیابان می‌رفتم، یکی از همسایگان فریاد زد: «آیا می‌خواهی ما را منفجر کنی؟» و دیگران می‌گفتند که «جای مسلمانان اینجا نیست.»

کیتی فریمن گفت: من که قبلاً اهانت‌های کلامی را تجربه نکرده بودم، احساس ترس و آسیب‌پذیری می‌کردم و این وضعیتی است که مسلمانان هر روز آن را تجربه می‌کنند.

تصمیم ساخت این فیلم مستند توسط مسئولان شبکه چهار با هدف به چالش کشیدن تصورات نادرست و تعصب جوامع مختلف انگلیسی نسبت به یکدیگر گرفته شد اما با اعتراضاتی مواجه شده است

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: