آلمان
روز درهای باز مساجد با شعار «همسایگی خوب؛ جامعه بهتر»

روز درهای باز مساجد آلمان با شعار «همسایگی خوب؛ جامعه بهتر» ۱۱ مهرماه سال جاری در این کشور برگزار می‌شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، شورای هماهنگی مسلمانان در آلمان (KRM) شهروندان مسلمان و غیرمسلمان علاقمند به اسلام را برای روز ۳ اکتبر(۱۱ مهرماه سال جاری) که روز «درهای باز مساجد» نامیده می‌شود، دعوت کرده و شعار امسال این برنامه «همسایگی خوب؛ جامعه بهتر» است.

هدف این رویداد سالانه، تقویت گفتگو و ارتباط بیشتر میان مسلمانان و غیرمسلمانان با هدف آشنایی بیشتر آنان با یکدیگر است.

در چند سال گذشته، جوامع اسلامی در آلمان مراسم روز مساجد باز را سازماندهی و غیرمسلمانان علاقمند را به مساجد دعوت کرده‌اند.

بیش از هزار مسجد در آلمان، سالانه در این مراسم شرکت می‌کنند و برنامه‌هایی مانند بازدید از مساجد، سخنرانی‌ها، برگزاری نمایشگاه‌ها، مکان‌هایی برای ملاقات و اطلاع‌رسانی برای این مراسم سازماندهی می‌شوند.

از سال ۲۰۰۷ روز جهانی درهای باز مساجد به وسیله شورای هماهنگی مسلمانان آلمان با هدف یادگیری، ارتباط، دانش و اعتماد، گفتگوی سازنده، مشارکت و شناخت سازماندهی شده است.

شعار این روز، هر سال انتخاب می‌شود و تمرکز اصلی در چند سال گذشته بر روی حفاظت از محیط زیست، مسئولیت اجتماعی، هنر اسلامی و مهاجرت بوده است.

امسال روز درهای باز مساجد با شعار «همسایگی خوب؛ جامعه بهتر» می‌خواهد به تفاوت‌های فرهنگی و مذهبی برای همزیستی واکنش نشان دهد.

مراقبت از همسایگان از اولویت‌های اسلام است و پیامبر(ص) در سخنان خود به آن اشاره کرده است. در بروشوری که برای این مراسم در نظر گرفته شده، آمده است: «از آنجایی که امروزه درباره اهمیت همسایگی در اسلام، شناخت کمی وجود دارد، شورای هماهنگی مسلمانان (KRM) این موضوع را به عنوان شعار امسال روز درهای باز مساجد انتخاب کرده است.»

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: