بنیاد آموزشی خورشید پنهان
برگزاری کارگاه آموزشی کودکانه «عید غدیرخم» و «آشنایی با اهل بیت (صلی الله علیه وآله)»

بنیاد آموزشی خورشید پنهان، موسسه خیریه آموزشی شیعیان در لندن، کارگاه آموزشی «عید غدیرخم» برای کودکان رده سنی ۴-۷ ساله مسلمان انگلیسی برگزار می‌کند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) کارگاه آموزشی کودکانه «عید غدیرخم» و «آشنایی با اهل بیت (ص)»، از یکشنبه ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۷، برای دختران و پسران رده سنی ۴-۷ ساله مسلمان انگلیسی در «بنیاد آموزشی خورشید پنهان» در لندن برگزار می‌شود.

در این گردهمایی نخست به اهمیت واقعه غدیرخم پرداخته شده و روایت ماجراهای غدیر خم به شکل داستان گونه توسط داستان‌گویانی که با کودکان رابطه تعاملی و صمیمیت نزدیک دارند گفته می‌شود.

سپس کوکان در گروه‌های مختلفی یارکشی شده، در مسابقات رقابتی مشارکت داشته، کار گروهی و مهارت‌های مختلفی را  می‌آموزند. هدف از مسابقات و بازی‌های آموزشی به خاطر سپردن و یادگیری حدیث مشهور غدیر خم « من کنت مولاه فهذا علی مولاه» می‌باشد تا به شیوه‌ای مفرح، ارزش‌های این عید مبارک به کودکان آموزش داده شود.

از دیگر فعالیت‌هایی که کودکان در این گردهمایی به آن خواهند پرداخت، ایجاد تصاویر دست سازی از رویداد غدیرخم با استفاده از وسایل و ابزار مختلف است که سبب می‌شود مهارت‌های خلاقانه، هنری و فنی آنان رشد کرده و حافظه بصری‌شان در رابطه با این رویداد تاریخی تقویت گردد.

در پایان مراسم نیز سئوالاتی درباره آنچه کودکان در طول کلاس آموخته‌اند پرسیده خواهد شد.

بنیاد آموزشی خورشید پنهان

«بنیاد آموزشی خورشید پنهان» یک موسسه خیریه اهل تشیع به ثبت رسیده در انگلستان می‌باشد  که فعالیت‌های آموزشی و تفریحی را از طریق ارتباط مستقیم و غیرمستقیم اجتماعی برقرار می‌سازد. به گفته سایت این موسسه، هدف آنان فرهنگ آوردن ابزار، منابع و تسهیلات آموزشی برای علاقه مندان به دین اسلام است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: