نویسنده و مترجم فرانسوی
صحیفه سجادیه به بهترین شکل معارف شیعه را از طریق دعا و مناجات منتقل می کند

نویسنده و مترجم فرانسوی تبار لبنانی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در دعای مکارم الاخلاق، هم درد و هم درمان مشکلات اخلاقی بشر را بیان کرد است، تصریح کرد: صحیفه سجادیه بهترین مرجع برای درک، فهم و شناخت دین کامل است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )     لیلا سورانی، نویسنده و مترجم فرانسوی ساکن کشور لبنان با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) که فرمودند: «صحیفه سجادیه، قرآن صاعد است»، عنوان کرد: امام خامنه ای(حفظه الله) نیز بر مطالعه و تفکر در صحیفه سجادیه تاکیدات فراوانی دارند.

وی با اشاره به اینکه صحیفه سجادیه کتاب دعاست، افزود: عبارات ادعیه در صحیفه سجادیه بسیار زیبا، آهنگین و دلنشین است و انسان با مطالعه آن ارتباط قلبی با خداوند برقرار می کند.

این مولف و مترجم فرانسوی با یادآوری اینکه صحیفه سجادیه به بهترین شکل معارف شیعه را از طریق دعا و مناجات منتقل می کند، به اهتمام ویژه جوامع غربی به ادعیه اشاره و از این موضوع به عنوان یکی از عوامل انگیزه خود برای ترجمه صحیفه سجادیه به زبان فرانسوی یاد کرد و گفت: ترجمه صحیفه سجادیه به زبان های کشورهای غربی موجب جذب غربی ها به مکتب اهل بیت(ع) خواهد شد.

وی با اشاره به وجود موضوعات مختلف در صحیفه سجادیه، خاطرنشان کرد: صحیفه سجادیه به گونه ای است که به همه نیازهای بشر در قرون و اعصار مختلف پاسخ داده است و هرکس که به آن مراجعه کند به راحتی می تواند گمشده خود را بیابد.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: